Lajme

April 2, 2024

Numrat fitues të Powerball për të hënën, 1 prill: Kontrolloni biletat tuaja për Jackpot 1 miliard dollarë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Marrëdhëniet kryesore:

  • Xhekpoti i Powerball arriti rreth 1 miliard dollarë, me një opsion parash prej 483.8 milionë dollarësh për shortin e 1 prillit.
  • Vizatimet e Powerball tani ndodhin tre herë në javë: të hënën, të mërkurën dhe të shtunën në orën 22:59
  • Shanset për të fituar xhekpotin janë 292,201,338 me 1, por çmimet më të vogla janë më të arritshme.

Xhekpoti i lotarisë arriti një vlerë të vlerësuar 1 miliard dollarë me një opsion parash prej 483.8 milionë dollarë për shortin e së hënës mbrëma, sipas faqes së internetit Powerball.

Numrat fitues të Powerball për të hënën, 1 prill: Kontrolloni biletat tuaja për Jackpot 1 miliard dollarë

Ky çmim i parë u bë jackpoti i pestë më i madh i Powerball dhe Lotaria e 11-të amerikane për të kaluar kufirin e 1 miliard dollarëve. Eksitimi është i dukshëm, me entuziastët e lotarisë që kontrollojnë me padurim rezultatet për të parë nëse ëndrrat e tyre për pasuri më në fund janë realizuar.

Cilat janë numrat fitues të Powerball-it 4/1/24?

Qëndroni të sintonizuar këtu në orën 23:00 për numrat fitues të Powerball për të hënën, 1 prill 2024. Kush e di? Ju mund të jeni vetëm miliarderi i ardhshëm.

Po kërkoni një avantazh? Zbuloni numrat më me fat të Powerball

Kur është vizatimi tjetër i Powerball?

Mbani mend, vizatimet e Powerball mbahen tre herë në javë - më tej Të hënën, të mërkurën dhe të shtunën në orën 22:59. Sigurohuni që të merrni biletat tuaja përpara afatit, i cili ndryshon sipas shtetit.

Vendndodhja ka rëndësi: Shtetet me fituesit më të shumtë të Jackpot Powerball

Tronditja e lojës është universale, por a e dini se disa shtete duken më me fat se të tjerët kur bëhet fjalë për fitimin e xhekpotit?

Ku mund të blini bileta llotarie?

Pavarësisht nëse jeni një tradicionalist që blen bileta personalisht në pikat e karburantit dhe dyqanet e komoditetit, ose preferoni komoditetin dixhital të porositjes në internet përmes Jackpocket, opsionet janë të shumta. Mos harroni, Jackpocket është korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale i Rrjetit USA TODAY.

Cilat janë shanset e mia për të fituar?

Le ta pranojmë atë, fitimi i Powerball është një goditje e gjatë me shanse 292,201,338-në-1 për çmim i parë. Por janë të njëjtat shanse astronomike që e bëjnë fitimin të ndihet si një ngjarje vërtet që ndryshon jetën.

Anuiteti kundrejt parave të gatshme: Kuptimi i opsioneve tuaja të pagesës

Fituesit përballen me një vendim të madh: të marrin pensionin me 29 pagesa vjetore ose të zgjedhin një shumë të përgjithshme. Të dyja kanë përfitimet e tyre, por shuma e përgjithshme është shpesh më tërheqëse pavarësisht se është më e ulët se çmimi i parë i reklamuar.

A mund të qëndroni anonim nëse fitoni?

Në varësi të shtetit tuaj, mund të keni mundësinë të qëndroni anonim. Ky është një konsideratë e rëndësishme për shumë fitues që vlerësojnë privatësinë e tyre.

Mbani mend, Gjithçka ka të bëjë me argëtimin dhe ëndrrat

Ndërsa shanset janë të pakta, ëndrra për të fituar të mëdha është ajo që na mban të gjithëve të luajmë. Vetëm mos harroni të luani me përgjegjësi dhe të mbani argëtimin në lojë.

Ndërsa presim vizatimin, le të mbajmë të gjithë atë copëz shprese. Në fund të fundit, dikush duhet të fitojë - pse jo ti?

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut
2024-04-15

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut

Lajme