Lajme

April 18, 2024

Numrat fitues të Powerball për tërheqjen e 17 Prillit me Jackpot 78 milion dollarë në rrezik

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Pritja arriti në çati pasi jackpoti i Powerball u rrit në 78 milionë dollarë për shortin e së mërkurës, pas një serie shortesh pa një pretendues xhekpoti. Joshja e xhekpotit të madh i bën të apasionuarit e lotarisë të gumëzhinin, duke ëndërruar se çfarë mund të ndodhë nëse mbajnë biletën fituese për shortin e 17 prillit.

Numrat fitues të Powerball për tërheqjen e 17 Prillit me Jackpot 78 milion dollarë në rrezik

Të planifikuar për në orën 23:00 ET, numrat fitues do të përcaktojnë nëse ka një fitues me fat atje ose nëse çmimi i parë do të rritet edhe më lart. Për ata që zgjedhin pagesën e një shume të madhe, shuma e marrë në shtëpi është 36.5 milionë dollarë pas taksave, duke e bërë atë një ngjarje që ndryshon jetën.

  • Xhekpoti i Powerball arriti një vlerë mbresëlënëse prej 78 milionë dollarësh.
  • Numrat fitues për shortin e 17 prillit do të përditësohen pas tërheqjes.
  • Fitimet e Jackpot-it mund të zgjedhin një pagesë të përgjithshme prej 36.5 milionë dollarë pas taksave.

Detajet kryesore

Ndërsa presim zbulimin, ja se si mund të hyni në aksion për një shans për të fituar të mëdha me Powerball:

Për të rrëmbyer një biletë Powerball, e cila kushton vetëm 2 dollarë, dyqani juaj lokal, pika e karburantit ose dyqani ushqimor është vendi për t'u vizituar. Në shtete të zgjedhura, epoka dixhitale lejon blerjet e biletave në internet, duke shtuar një shtresë shtesë komoditeti.

Zgjedhja e numrave tuaj është vendi ku fillon argëtimi. Ju do të zgjidhni pesë topa të bardhë (nga 1 në 69) dhe një Powerball të kuq (nga 1 në 26). Nëse ndiheni me fat, por dëshironi t'ia lini fatit, opsioni "Zgjidhja e shpejtë" lejon një kompjuter të zgjedhë numrat tuaj.

Mos harroni për opsionin Power Play për një $1 shtesë, i cili rrit fitimet e çmimeve pa çmim të parë nga 2X në 10X. Vizatimet zhvillohen çdo të hënë, të mërkurë dhe të shtunë mbrëma. Nëse askush nuk e kap xhekpotin, ai rritet, duke e bërë vizatimin tjetër edhe më emocionues.

Si të blini bileta

Blerjet e biletave personalisht mund të bëhen në vende të ndryshme, duke përfshirë pikat e karburantit, dyqanet e komoditetit dhe dyqanet ushqimore. Disa aeroporte madje ofrojnë bileta llotarie për ata që janë në lëvizje.

Për një eksperiencë dixhitale, Jackpocket, korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale i Rrjetit USA TODAY, lehtëson blerjet online në disa shtete dhe territore të SHBA-së. Ky aplikacion jo vetëm që ju lejon të zgjidhni numrat tuaj, por gjithashtu vendos porosinë tuaj, tregon biletën tuaj dhe ju ndihmon të mbledhni fitimet, të gjitha nga komoditeti i telefonit ose kompjuterit tuaj.

Mendimet Përfundimtare

Ndërsa jackpoti i Powerball vazhdon të rritet, ëndrra për t'u bërë milioner brenda natës bëhet gjithnjë e më tërheqëse. Pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë llotarie ose vendosni të hidhni kapelën tuaj në ring për herë të parë, ky vizatim mund të jetë ai që ndryshon gjithçka. Qëndroni të sintonizuar për numrat fitues dhe shikoni nëse pasuria ju favorizon këtë herë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-05-14

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Lajme