Lajme

November 21, 2023

Si të fitoni llotarinë shtatë herë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Thënia thotë: "Rrufeja nuk godet kurrë të njëjtin vend dy herë". Megjithatë, Richard Lustig, një banor i Floridës, vërtetoi se kjo fjalë e urtë është e gabuar në botën e llotarive. Çuditërisht, Lustig arriti jackpotin jo një herë, por shtatë herë brenda vetëm dy viteve. Fitimet e tij totale arritën në 1,047,060.50 dollarë, duke e kthyer jetën e tij pas përballjes me sfida të rëndësishme financiare. Qasja unike e Lustig për zgjedhjen e numrave të lotarisë përfshinte një strategji sistematike, të cilën ai e zhvilloi me kalimin e kohës në vend që të mbështetej në fatin e rastësishëm. Shumë shpejt ai tërhoqi vëmendjen e mediave dhe lojtarëve të tjerë të lotarisë, duke e kthyer në një personazh të famshëm të lotarisë. Lustig ndau njohuritë dhe këshillat e tij me të tjerët, duke besuar se disa strategji mund të rrisin shanset e dikujt për të fituar. Historia e tij është një dëshmi e mundësive të jashtëzakonshme brenda sferës së lojërave të lotarisë, duke frymëzuar shumë njerëz që të provojnë fatin e tyre dhe të ëndërrojnë të kthejnë fatin e tyre vetëm me një biletë.

Si të fitoni llotarinë shtatë herë

Tregime të fituesve të shumëfishtë

Është e vështirë të besohet, por disa individë kanë sfiduar shanset e jashtëzakonshme duke fituar llotarinë disa herë! Një nga më të famshmit është Joan Ginther. E njohur si 'Mbretëresha e Lotarisë', Ginther fitoi katër herë, duke grumbulluar mbi 20 milionë dollarë. Fitorja e saj e parë ishte në vitin 1993 dhe ajo vazhdoi serinë e saj me fat gjatë 17 viteve të ardhshme.

Pastaj, është historia e jashtëzakonshme e Stefan Mandel, një ekonomist rumuno-australian i cili zotëroi artin e fitimit të lotarive. Mandel nuk fitoi vetëm një ose dy herë; ai fitoi 14 herë marramendëse! Qasja e tij unike përfshinte një formulë matematikore dhe një sindikatë të madhe për të blerë bileta me shumicë, duke rritur ndjeshëm shanset e tij. Historia e tij është një përzierje magjepsëse e fatit, matematikës dhe vendosmërisë së plotë.

Një tjetër histori frymëzuese vjen nga Richard Lustig, një fitues shtatë herë llotarie. Fitoret e tij varionin nga disa mijëra në mbi 800,000 dollarë, duke arritur në mbi 1 milion dollarë. Lustig besonte se metoda e tij për të luajtur vazhdimisht të njëjtin grup numrash dhe për të shmangur zgjedhjet e shpejta kontribuoi në suksesin e tij të përsëritur. Strategjia e tij ka intriguar shumë entuziastë të lotarisë në mbarë botën.

Në MB, Derek dhe Dawn Ladner fituan dy herë në një javë! Në një kthesë të mrekullueshme të ngjarjeve, ata kuptuan se kishin blerë dy bileta me të njëjtat numra fitues, duke dyfishuar çmimin e tyre.

Këto histori, megjithëse janë të jashtëzakonshme, janë përkujtues se e pamundura në dukje mund të ndodhë. Ndërsa këto fitore të shumta janë të rralla, ato ndezin imagjinatën dhe mbajnë gjallë joshjen e lotarisë. Përvojat e tyre na tregojnë se ndonjëherë, vetëm ndonjëherë, rrufeja mund të godasë të njëjtin vend më shumë se një herë. Çdo fitore shton njohuritë e lojërave të lotos, duke i inkurajuar lojtarët të ëndërrojnë të mëdha dhe të besojnë në fuqinë e fatit.

Disa fitues të shpeshtë betohen për disa strategji. Richard Lustig, një fitues shtatë herë, këshillon që të shmangni numrat e zgjedhjes së shpejtë dhe t'i përmbaheni një grupi të qëndrueshëm numrash. Një strategji tjetër e zakonshme është formimi i një grupi loto për të rritur shanset për të fituar pa thyer bankën. Megjithatë, është e rëndësishme të luash me përgjegjësi. Siç thotë Lustig, "Asnjëherë mos shpenzoni para për qira ose ushqime për të luajtur një lojë lotarie. Shpenzoni atë që mund të përballoni lehtësisht për të humbur."

Këshilla për të fituar Lotarinë 7 herë

Disa nga këshillat që përshkruhen në librin e tij dhe përqendrohen në vendosjen e gjasave në favorin tuaj janë si më poshtë:

🏆 Mos blini bileta lotarie me para që nuk keni. Lustig thotë se nuk duhet të përdorni kurrë të gjitha paratë tuaja, ose për shembull, paratë tuaja të qirasë ose ushqimeve, në biletat e lotarisë.

🏆 Formoni një sindikatë lotarie. Grupimi me disa miq dhe familjarë do të thotë që ju mund të blini një sasi të madhe biletash dhe të rrisni shanset tuaja për të fituar. Sidoqoftë, kjo do të thotë që ju duhet të ndani paratë e çmimit, por këto janë paratë e çmimeve që mund të mos i keni nëse nuk do të kishit formuar sindikata.

🏆 Luaj lojëra llotarie më pak të njohura me më pak lojtarë. Kjo do të thotë që ju keni më pak konkurrentë dhe rrit shanset tuaja për të fituar. Ju mund të përdorni një faqe interneti si lottoranker.com për t'ju ndihmuar të gjeni lojën e duhur për ju.

🏆 Mos ndiqni turmat. Ashtu si këshilla e mësipërme, çelësi është të kujdeseni për lojëra më pak të njohura me më pak lojtarë. Aty ku ka një jackpot masiv në lojë, mijëra njerëz do të luajnë të njëjtën lojë, duke reduktuar shanset tuaja për një fitore të madhe.

🏆 Bëni kërkimin tuaj. Sigurohuni që të bëni disa kërkime si për lojërat që dëshironi të luani ashtu edhe për numrat që dëshironi të përdorni. Kërkoni se cilët kanë qenë historikisht numrat fitues dhe kjo do t'ju japë një tregues nëse numrat tuaj të zgjedhur mund të jenë numra fitues. Kjo do të marrë kohë, por sigurisht që do të shpërblehet dhe është një nga mënyrat kryesore që mund të rezultojë në sukses.

🏆 Mos zgjidhni zgjedhje të shpejtë. Më mirë zgjidhni numrat tuaj, bazuar në hulumtimin tuaj të numrave të suksesshëm të mëparshëm, siç u theksua më lart. Zgjedhja e shpejtë do t'ju japë numra bazuar në asnjë model ose histori fitimi dhe ka më shumë gjasa t'ju japë numra të njëpasnjëshëm, gjë që Lustig gjithashtu këshillon kundër.

🏆 Qëndroni te numrat tuaj. Mos hiqni dorë nga numrat tuaj vetëm sepse nuk keni fituar me to herën e parë në përdorim. Durimi është çelësi. Nëse pyet shumë fitues të suksesshëm të lotarisë, ata do t'ju thonë se kanë një përzgjedhje të caktuar numrash me të cilët luajnë rregullisht. Nëse zgjidhni numra të ndryshëm çdo javë, shanset tuaja për sukses zvogëlohen. Qëndrimi me të njëjtat numra jep një shans më të lartë suksesi, veçanërisht nëse i keni zgjedhur ato bazuar në kërkime, pasi ato numra do të duhet të jenë numra fitues përfundimisht!

Nëse jeni një lojtar i rregullt i lotarisë, pse të mos provoni të përdorni rekomandimet e Lustig dhe të shihni nëse mund të jeni fituesi i radhës i shumëfishtë i lotarisë?

konkluzioni

Në fund, të luash llotarinë ka të bëjë me emocionin dhe shpresën e asaj që mund të jetë. Ndërsa strategjitë dhe këshillat mund ta bëjnë lojën më interesante, ato nuk garantojnë një fitore. Gjëja më e rëndësishme është ta shijoni lojën me përgjegjësi. Mbani mend, nuk është vetëm të fitosh; ka të bëjë me eksitimin dhe gëzimin që vjen me lojën. Pra, pse të mos provoni fatin tuaj? Ju kurrë nuk e dini - fituesi tjetër i madh mund të jeni ju!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut
2024-04-15

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut

Lajme