Lajme

April 24, 2024

Thrill of the Chase: Mega Millions Jackpot rritet në 202 milion dollarë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Pritja rritet pasi jackpoti i Mega Millions arrin një shifër marramendëse prej 202 milionë dollarësh, duke ndezur ëndrrat e pasurisë mes lojtarëve shpresëdhënës në të gjithë vendin. Pasi jackpot-i i shmangu kapjes të premten, sytë tani janë fiksuar te shorti i së martës. Këtu keni gjithçka që duhet të dini për këtë tenxhere ari në rritje dhe se si mund ta hidhni kapelën tuaj në unazë.

Thrill of the Chase: Mega Millions Jackpot rritet në 202 milion dollarë
  • Key Takeaway One: Xhekpoti i Mega Millions është rritur në 202 milionë dollarë për shortin e së martës.
  • Key Takeaway Dy: Shorti është planifikuar për rreth orës 23:00 ET, me opsionin që fituesi të marrë rreth 91.6 milionë dollarë pas taksave.
  • Key Takeaway Tre: Një fitore e fundit në Nju Xhersi pa jackpot-in e parë Mega Millions të vitit të pretenduar në 1.13 miliardë dollarë.

Shorti i lojës

Ndërsa numrat fitues për të martën, 23 prill, priten shumë, ato do të vihen në dispozicion sapo të përfundojë shorti, zakonisht i mbajtur rreth orës 23:00 ET. Eksitimi është i dukshëm, me potencialin për pasuri që të ndryshojë jetën vetëm një barazim larg. Mbani një sy në këtë hapësirë ​​për kombinimin fitues sapo të shpallet.

Si të luani Mega Millions

Të hysh në botën e Mega Millions është një çështje e drejtpërdrejtë. Biletat janë të disponueshme në dyqanet lokale, stacionet e karburantit, dyqanet ushqimore dhe për disa shtete me fat, blerjet në internet janë një opsion. Për të luajtur, zgjidhni gjashtë numra: pesë topa të bardhë (1-70) dhe një Mega Top ari (1-25). Për ata që ndihen më pak aventurierë, opsioni "Zgjedhja e shpejtë" lejon kompjuterin të zgjedhë numra në emrin tuaj.

Shtimi i një "Megaplier" për një $1 shtesë mund të shumëzojë fitimet e çmimeve jo të mëdha deri në pesë herë. Shortet e Mega Millions të martën dhe të premten, duke përfshirë shortin e Megaplier, premtojnë të mbajnë nivelet e eksitimit të larta.

Ku të blini biletën tuaj për në Dreams

Biletat fizike mund të blihen nëpër pika të ndryshme, duke përfshirë pikat e karburantit, dyqanet e komoditetit dhe terminalet e përzgjedhura të aeroportit. Për një eksperiencë dixhitale, Jackpocket, korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale i Rrjetit USA TODAY, ofron blerje online në disa shtete dhe territore. Ky shërbim thjeshton përvojën e lotarisë, nga zgjedhja e numrave deri te mbledhja e fitimeve, të gjitha nga komoditeti i shtëpisë tuaj ose në lëvizje.

Në fund të fundit

Ndërsa jackpoti i Mega Millions rritet në 202 milionë dollarë, joshja për t'u bërë fituesi i ardhshëm i madh është i pamohueshëm. Me shortin afër qoshes, pjesëmarrësit po mbajnë frymën, duke shpresuar të shohin numrat e tyre të shfaqur. Pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose provoni fatin tuaj për herë të parë, emocioni i Mega Millions është një aventurë emocionuese që nuk duhet humbur. Mos harroni, me shpërblime të mëdha vijnë shanse të mëdha, por ëndrra për të arritur jackpot-in është një ëndërr universale. Mbani biletat tuaja afër dhe fat të mirë për të gjithë!

(Raportuar për herë të parë nga: Rrjeti USA TODAY)

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-05-14

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Lajme