Lajme

May 3, 2022

Zgjedhja e numrave të lotarisë sipas horoskopit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Shenjat e zodiakut mund të përdoren për të hedhur dritë mbi personalitetin e një individi dhe për të parashikuar të ardhmen. Megjithatë, shenjat e yjeve mund të përdoren edhe për të zgjedhur numrat me fat të lotarisë. Numrat me fat mund të vijnë nga kombinimi i kohëve dhe ditëve të shenjës së zodiakut të një lojtari. Shenjat e yjeve gjithashtu mund t'i udhëzojnë lojtarët se kur duhet të luajnë llotarinë. Më pas, lojtarët mund të eksplorojnë opsionet e dhëna nga platformat e renditjes së lotos për të përcaktuar se cilën llotari do të luajë.

Zgjedhja e numrave të lotarisë sipas horoskopit

Shenjat e Zodiakut

Ka 12 shenja të zodiakut, secila me numrat e saj me fat. Shenjat e yjeve bazohen në datën dhe muajin e lindjes së një personi.

Dashi

Dashi është për individët e lindur midis 21 marsit dhe 20 prillit. Njerëzit e Dashit janë ambiciozë, të vendosur dhe të padurueshëm. Ata gjithashtu kanë aftësi të forta drejtuese. Lojtarët e Dashit duhet të konsiderojnë të luajnë midis 1 dhe 9 janarit, megjithëse mund të kenë fat çdo herë tjetër.

Demi

Individët e lindur midis 21 prillit dhe 20 majit i përkasin yllit të Demit. Ylli tregon se njerëzit e Demit preferojnë të kenë gjithçka me bollëk pasi akumulimi është ajo që i shtyn ata. Ata kanë një intuitë që mund t'i drejtojë ata drejt suksesit. Sipas astrologëve, ditët më me fat për njerëzit e Demit për të luajtur llotari janë 2 dhe 6 qershor.

Binjakët

Gjuajtësit e lindur midis 21 majit dhe 20 qershorit i përkasin shenjës së zodiakut Binjak. Ata priren të jenë aventurierë dhe kanë interesa ekstreme. Ata priren të argëtohen shumë kur luajnë llotari pasi përmbushin interesat e tyre intensive. 2 dhe 5 maji janë ditët më me fat të njerëzve të Binjakëve.

Kanceri

Njerëzit me kancer lindin midis 21 qershorit dhe 22 korrikut. Ata priren të jenë të ndjeshëm dhe të kujdesshëm. Ata janë gjithashtu të njohur për marrjen e mundësive minimale, por e duan eksitimin e rrezikimit. Ditët e tyre më me fat janë 2, 4 dhe 24 Prill.

Luani

Njerëzit e Luanit lindin midis 22 korrikut dhe 22 gushtit. Ata priren të ndihen shumë të rëndësishëm dhe gjithmonë i bindin të tjerët për madhështinë e tyre. Ata gjithashtu priren që fati t'i ndjekë shumicën e kohës, duke u dhënë atyre mundësi të mëdha për të fituar llotari. Ditët më me fat për individët e Luanit janë 1 dhe 5 maj.

Virgjëresha

Virgjëreshat lindin midis 23 gushtit dhe 23 shtatorit. Virgjëreshat priren të jenë mjaft të organizuar dhe efikas. Ata gjithashtu ka të ngjarë të bëjnë analizën më të madhe, duke përfshirë zgjedhjen e numrave të tyre me fat të lotarisë. Formimi i sindikatës është një ide e shkëlqyer për njerëzit e Virgjëreshës. Ditët e tyre më me fat janë datat 5 dhe 6 qershor.

Peshorja

Individët e lindur midis 23 shtatorit dhe 22 tetorit i përkasin shenjës së yllit të Peshores. Ata priren të jenë njerëzit më socialë dhe janë të qetë kur bashkëveprojnë me shumicën e njerëzve. Ata gjithashtu priren të jenë tepër diplomatikë. Tiparet e tyre i lejojnë ata të përballen mirë në sindikatat e lotarisë. Ditët e tyre më me fat janë 6 dhe 7 korrik.

Akrepi

Shenja e zodiakut të Akrepit është për individët e lindur midis 23 tetorit dhe 22 nëntorit. Ata priren të mbajnë shumë veten, por natyrisht, njerëzit janë gjithmonë të tërhequr pas tyre. Zakonisht duhet kohë për t'i kuptuar, por dihet se janë shumë besnikë. Ditët e tyre më me fat janë 8 dhe 9 gusht.

Shigjetari

Shenja e yllit të Shigjetarit është për individët e lindur midis 22 nëntorit dhe 21 dhjetorit. Ata priren të jenë shumë bujarë dhe mund të ngulmojnë shumë. Kjo i shtyn ata të luajnë llotari rregullisht, pavarësisht nga rezultatet, të cilat rrisin shanset e tyre për të fituar. Ditët e tyre më me fat janë 3 dhe 9 shtator.

Bricjapi

Shenja e yllit të Bricjapit është për njerëzit e lindur midis 22 dhjetorit dhe 20 janarit. Ata janë zakonisht ambiciozë dhe priren të ndjekin arsyetimin e mirë. Ditët e tyre më të mira janë 8 dhe 10 tetor.

Ujori

Njerëzit e Ujorit lindin midis 21 janarit dhe 19 shkurtit. Ata janë zakonisht të vetë-mjaftueshëm dhe introvertë dhe priren të përjetojnë më së shumti surpriza, një prej të cilave mund të jetë një xhekpot i lotarisë. Ditët e tyre më me fat të muajit janë data 8 dhe 11.

Peshqit

Peshqit lindin midis 20 shkurtit dhe 20 marsit. Ata priren të jenë intuitivë, gjë që i shtyn ata të bëjnë më shumë kërkime për të zbuluar gjëra të reja. Ditët e tyre më me fat janë 7 korriku dhe 12 dhjetori.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-05-14

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Lajme