Ekstra Pensja Results

Në Poloni, një nga llotaritë më të njohura është Ekstra Pensja. Kjo short hidhet çdo ditë të javës në orën 21:00. Shorti përfshin numrat nga një deri në 35, dhe lojtarët zgjedhin pesë numra nga kjo gamë në biletën e tyre. Më pas ata zgjedhin një numër bonus që është midis një dhe katër.

Për të fituar, lojtari duhet të marrë të gjitha zgjedhjet e tij si duhet. Janë disa faqe që publikojnë numrat fitues sapo të jetë hedhur shorti, por ato mund të shihen edhe drejtpërdrejt në TV.

Çmimet e vogla mund të kërkohen personalisht te shitësit me pakicë, por për biletat e blera online, çmimi kreditohet automatikisht në llogari. Për çmime më të mëdha, duhet të bëhet një kërkesë tek operatori i lotarisë.

Lotaria është e hapur vetëm për ata që janë banorë të Polonisë dhe ka një sërë opsionesh të ndryshme për të luajtur lojën, duke përfshirë blerjen e biletave paraprakisht dhe përfitimin e një shumëzuesi.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi