Emily Thompson

Emily Thompson

Writer

Biography

E lindur mes peizazheve të gjera të Alice Springs, Emily u rrit me histori fati, aventurash dhe shansesh. Ky edukim çoi në magjepsjen e saj me botën e kazinosë. Në kohën kur u transferua në Sydney për universitet, ajo ishte tashmë një lojtare e rregullt e kazinove në internet. Kuptimi i saj për dinamikën e lojës dhe aftësitë e saj gazetareske u bashkuan, duke e bërë atë një shkrimtare udhërrëfyese të kërkuar në internet. Citimi i saj i preferuar? "Jeta nuk ka të bëjë gjithmonë me mbajtjen e letrave të mira, por ndonjëherë, duke luajtur mirë një dorë të dobët." - Jack London

Alderney Gambling Control Commission