Finland Lotto Results

Finlanda Lotto 7/40, e njohur gjithashtu si Veikkaus Lotto, është një short lotarie një herë në javë që mbahet të shtunave në Helsinki. Është lotaria më e madhe e luajtur nga rreth 70% e popullsisë finlandeze dhe lojtarëve të tjerë në mbarë botën.

Lojtarët në Finlandë mund të blejnë biletat e tyre në një POS ose në faqen zyrtare të internetit të Veikkaus për 1 € për hyrje. Lojtarët jashtë Finlandës mund të luajnë në faqet e internetit të palëve të treta. Ka një çmim të parë minimal prej 700,000 €, por shpesh është mbi 1 milion € me rekordin që është 14.1 milion €.

Lojtarët zgjedhin 7 numra nga 40 dhe mund të zgjedhin një numër Plus që do t'i shumëzojë të gjitha çmimet jo-jackpot me 5 për 0,50 € shtesë.

Shorti mund të shikohet drejtpërdrejt në kanalin MTV3, ose rezultatet të kontrollohen në faqen e internetit të Veikkaus ose në një faqe të palëve të treta për lojtarët jofinlandezë. Lojtarët duhet të godasin të 7 numrat për të fituar xhekpotin. Çmimet paguhen si shuma paushall, pa taksa dhe duhet të kërkohen deri në 1 vit pas shortit.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi