Lotto India Results

Lotto India është një llotari ekskluzive në internet që është në dispozicion për lojtarët në Indi dhe në mbarë botën. Mund të luhet përmes faqes zyrtare të internetit, lotto-india.com, aplikacionit celular ose agjentëve të lotarisë së palëve të treta. Shortet zhvillohen dy herë në javë të martën dhe të premten dhe kushtojnë 40 ₹ për hyrje.

Ka 12 nivele çmimesh me çmim të parë të fiksuar në 40 milion ₹ (500,000 dollarë përafërsisht) pa rikthim. Herë pas here, mbahet një Barazim Bumper ku çmimi i parë arrin 400 milionë ₹ (rreth 5 milionë dollarë).

Për të luajtur, lojtarët zgjedhin gjashtë numra nga një deri në 50 dhe një top Joker nga një në pesë, duke përputhur të shtatë numrat për të fituar xhekpotin. Duke qenë se kjo është një lojë online, të gjithë fituesit do të kreditohen automatikisht me çdo fitim. Megjithatë, lojtarët mund të kontrollojnë numrat e tyre në lotto-india.com për të parë nëse kanë fituar.

Lojtarët në faqen zyrtare do të njoftohen me telefon në rast të fitimit të xhekpotit. Fitimet e Jackpot-it paguhen si shuma të përgjithshme direkt në llogarinë bankare të lojtarit brenda katër javësh nga verifikimi.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi