Pick 3 Lottery Results

Pick 3 është një lojë popullore llotarie shtetërore e luajtur në Belgjikë. Ai hidhet çdo ditë të javës në orën 20:00 UTC. Kushton 1 € për të hyrë dhe mund të luhet në një POS ose në internet nga lojtarët brenda dhe jashtë Belgjikës. Lojtarët thjesht zgjedhin tre nga një grup me numra zero deri në nëntë dhe zgjedhin opsionin e lojës që duan të luajnë. Xhekpoti prej 500 € paguhet për përputhjen e saktë të të tre shifrave sipas renditjes që janë tërhequr.

Shorti transmetohet drejtpërdrejt në TV, ose lojtarët mund t'i shikojnë rezultatet në një faqe online. Lojtarët me bileta mund të skanojnë biletat e tyre në një POS për të parë nëse kanë fituar. Lojtarët duhet të nënshkruajnë në pjesën e pasme të biletave të tyre për të shmangur që dikush tjetër ta nënshkruajë atë dhe të kërkojë çmimin për veten e tyre. Çmimet duhet të pretendohen brenda 20 javëve nga shorti. Çmimet paguhen vetëm si shuma të përgjithshme dhe janë pa taksa.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi