Super Lotto Results

Super Lotto është loja më e njohur që luhet në Ukrainë dhe është e hapur për lojtarë në të gjithë globin. Lojtarët në Ukrainë mund të blejnë bileta në terminalet POS, në faqen zyrtare të UNL, nëpërmjet aplikacionit ose me SMS. Lojtarët jashtë Ukrainës mund të shijojnë këtë llotari nëpërmjet agjentëve të palëve të treta në internet.

Ai tërhiqet dy herë në javë dhe kushton vetëm 15 UAH (0,50 €) për hyrje. Xhekpoti është një minimum prej 3 milionë UAH, por për shkak të rrotullimeve të pakufizuara mund të arrijë deri në 33 milionë UAH.

Lojtarët zgjedhin 6 numra nga një grup 1-52, që përputhen me të 6 numrat për të fituar xhekpotin. Super Lotto është tërhequr drejtpërdrejt në Kiev TV me lojtarët në internet që njoftohen automatikisht për çdo fitore. Lojtarët kanë 6 muaj për të bërë një kërkesë dhe do të duhet të shkojnë në selinë e UNL për fitore mbi 25,000 UAH.

Edhe lojtarët nga jashtë do të duhet të udhëtojnë për të mbledhur këtë shumë të madhe. Fitimet tatohen me 19.5% me mundësinë e taksave të mëtejshme për lojtarët jashtë shtetit.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi