UK Lotto Results

Shorti kryesor i lotos në Mbretërinë e Bashkuar zhvillohet të mërkurën dhe të shtunën në mbrëmje. Topat me numra nxirren nga një makinë për të krijuar numrat fitues nga ai barazim. Janë tërhequr gjashtë numra kryesorë dhe një numër i topit bonus. Fituesi i xhekpotit kryesor duhet të ketë vetëm gjashtë numrat kryesorë. Nëse ata kanë pesë, ata prapë mund të fitojnë një çmim mjaft të lartë nëse kanë zgjedhur numrin e topit të bonusit në vend të njërit prej numrave të shortit kryesor.

Vendi më i mirë për të kontrolluar numrat fitues është në faqen e internetit të Lotarisë Kombëtare. Kjo do të publikojë rezultatet brenda nja dy orësh pas hedhjes së shortit. Shorti dikur transmetohej në një nga kanalet kryesore televizive dhe ndërsa mund të shihet ende në TV, tani transmetohet në kanalin e Lotarisë Kombëtare në YouTube. Lojtarët mund të abonohen në kanal për të marrë njoftime për shortet.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi