Lajme

May 31, 2022

5 Avantazhet e të luajturit të Lotarisë në internet

Clara Williams
WriterClara WilliamsWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Lojtarët i duan lotaritë, sepse ato janë të lehta për t'u luajtur dhe mund ta kthejnë këdo në milioner brenda natës. Tani, ka dy mënyra për të luajtur loto. Ekziston mundësia e blerjes së një bilete personalisht në një dyqan fizik që shet bileta loto ose duke luajtur loto në internet. Sot, shumica e kumarxhinjve luajnë llotari online. Në këtë përmbledhje, zbuloni avantazhet e të luajturit loto në internet.

5 Avantazhet e të luajturit të Lotarisë në internet

1. Nuk ka kufizime juridiksioni

Shumica e llotarive pranojnë lojtarë vetëm nga juridiksione specifike. Për shembull, për të luajtur MegaMillions, bastorët duhet të jenë në 45 shtete në Shtetet e Bashkuara, plus District of Columbia dhe Ishujt e Virgjër të SHBA. Këto janë të vetmet juridiksione ku ka pika që shesin bileta MegaMillions. Kjo do të thotë se lojtarët nga 47 juridiksionet janë mbyllur jashtë.

E mira e skenës së lojërave të fatit në internet është se çdokush mund të blejë një biletë MegaMillions në internet nga kudo që të jetë. Ata gjithashtu kanë të njëjtin shans për të fituar jackpot-in si lojtarët nga 47 juridiksionet ku MegaMillions është i disponueshëm.

2. Duke luajtur kudo, në çdo kohë

Një arsye tjetër e shkëlqyer për të luajtur loto në internet është se bastorët mund të hyjnë në lojë kudo, në çdo kohë. Për të blerë bileta fizike, shumë llotari kërkojnë që lojtarët t'i blejnë vetë biletat. Mbani mend, këto bileta janë të disponueshme në juridiksione të zgjedhura. Pra, çfarë ndodh nëse një lojtar dëshiron të provojë fatin e tij në shortin e ardhshëm të Powerball, por ai nuk mund të hyjë në një dyqan që shet bileta Powerball sepse është larg, ose pikat e shitjes janë të mbyllura?

Lotot online vijnë në ndihmë në raste të tilla pasi lojtarët mund të blejnë bileta menjëherë nga komoditeti i shtëpive të tyre. Nuk ka telashe për të goditur trafikun në një shitore biletash tombol ose radhë të gjata të dëshmuara ndonjëherë. Çdokush mund të luajë loto në internet nga vendet më të largëta në orët më të çuditshme.

3. Duke i thënë jo humbjes së biletave

Ka kaq shumë fitues me fat të lotarisë që humbën pa e ditur biletat fituese, për shembull, gruaja që humbi një biletë llotarie prej 26 milionë dollarësh kur lante rrobat e saj. Janë me dhjetëra rastet e humbjes së biletave të shortit. Ndërsa shumë llotari thonë se humbja e një bilete fituese nuk është fundi i gjithçkaje, një fitues me fat që provon se me të vërtetë ata kishin biletën fituese është i ndërlikuar dhe në shumicën e rasteve, fituesit e supozuar humbasin çështjen.

Pra, si mund të mbajnë lojtarët shqetësimet e humbjes së një bilete fituese? Epo, përgjigja është të luash loto në internet. Të gjitha biletat e blera në internet regjistrohen nën emrat e lojtarëve dhe ruhen në mënyrë dixhitale.

4. Sindikatat janë më të lehta në internet

Një nga këshillat dhe truket për të fituar llotarinë janë bastet sindikale. Si fillim, një sindikatë loto është një grup lojtarësh që mblidhen dhe blejnë shumë bileta. Nëse një nga biletat që blenë fiton, ata ndajnë paratë. Fitorja më e madhe e sindikatës tërhoqi çmimin kryesor prej 218.6 milionë të fituara nga një sindikatë anonime me bazë në Maryland.

Nëse lotaria e sindikatës tingëllon si një ide, vendi më i mirë për të luajtur loto do të jetë online. Kjo është për shkak se është më e lehtë të gjesh një sindikatë loto në internet sesa të shqetësosh miqtë dhe familjen për të krijuar një të tillë kur ndoshta nuk janë të interesuar për lotaritë.

5. Bonuset dhe promovimet e lotos

Ashtu si në sferat e kazinove online dhe basteve sportive, lotaritë në internet gjithashtu tërheqin bonuse dhe promovime.

Megjithatë, është e rrallë të gjesh këto promovime në pikat fizike që shesin bileta loto. Në vend të kësaj, ato janë të disponueshme në shumë vende në faqet e lotove në internet.

Duke e mbështjellë atë

Kjo është e gjitha, njerëz, pesë avantazhet e të luajturit loto në internet. Për ata që rreshtohen në radhë në pikat e shitjes fizike, është koha që të kalojnë në lojërat e lotos në internet. Luajtja në internet hap një botë krejtësisht të re llotarish, është e përshtatshme dhe u jep lojtarëve paqe mendore kur bëhet fjalë për sigurinë e biletave të tyre.

About the author
Aishwarya Nair
Aishwarya Nair

Aishwarya Nair, e quajtur "Lotto Lorekeeper" në LottoRanker, shfrytëzon aftësitë e saj të përpikta kërkimore dhe thellësinë kulturore nga Kerala, Indi, për të hedhur dritë mbi fenomenet globale të lotarisë. E pajisur me një sens të mprehtë të detajeve dhe një prirje për të dhëna, ajo zhytet thellë në botën e lotarisë, duke zbuluar gurë të çmuar të fshehur dhe modele në trend.

Send email
More posts by Aishwarya Nair

Të rejat e fundit

Shpenzimet e Lotarisë në mbarë botën: Tendencat dhe ndikimet
2023-11-21

Shpenzimet e Lotarisë në mbarë botën: Tendencat dhe ndikimet

Lajme