EuroMillones Results

EuroMillions është një llotari shumëkombëshe që luhet në Evropë. Me qytetarë nga nëntë qarqe evropiane që marrin pjesë, jackpot-i rritet mjaft i madh nga shuma minimale e garantuar, 17 milionë euro në 240 milionë euro. Lotaria spanjolle EuroMillones është e rëndësishme sepse është një prodhues milioner, duke nxjerrë më shumë fitues çdo vit. fitimet shpesh ndahen midis fituesve të shumtë.

Lojtarët spanjollë presin me padurim shortin shtesë të El Millón, i cili ofron një çmim shtesë prej 1 milion €. Kushdo që blen një biletë lotarie EuroMillones në Spanjë ka automatikisht një shans për të fituar El Millón. Fituesit përputhen me sukses kodin e krijuar në biletë me kodin fitues.

Lojtarët mund të kontrollojnë rezultatet në faqen zyrtare të EuroMillions. Një mjet i thjeshtë për t'u përdorur në internet i kontrollit të rezultateve të biletave është i disponueshëm për banorët e MB. Lojtarët mund të përdorin kontrolluesin e biletave për të rishikuar kombinimet e biletave fituese për shortet historike. Të ardhurat nga çmimet e fondeve të lojërave popullore, komisioni i shitësit me pakicë, kauzat e mira, detyrat e qeverisë dhe shpenzimet operacionale të lotarisë.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi