Mënyra alternative për të gjetur numrat tuaj me fat të lotarisë

Strategjitë e Lotarisë

2023-02-07

Eddy Cheung

Shanset e lotarisë janë të njohura për të gjithë. Edhe nëse nuk i njihni shifrat specifike, me siguri keni dëgjuar rreshta të tillë si "keni më shumë gjasa të goditeni nga rrufeja". Pavarësisht këtij fakti të pamohueshëm, një përqindje e konsiderueshme e popullsisë kënaqet me bastet në lojërat e llotarisë. Është një mënyrë e këndshme për t'u ndarë me disa dollarë duke ëndërruar se si do të ndryshonte ekzistenca e dikujt nëse dikush do të fitonte pasuri masive për mrekulli.

Mënyra alternative për të gjetur numrat tuaj me fat të lotarisë

Për të shijuar përvojën tuaj të lotarisë përtej thjesht heqjes së një dollari dhe zgjedhjes së një bilete në mënyrë të rastësishme, mund të provoni disa mënyra "alternative" për zgjedhjen e numrave tuaj. Lexoni këtë artikull për të mësuar si të zgjidhni një numër llotarie nga çdo gjë nga qielli i natës deri tek ëndrrat e natës.

Gjetja e numrave tuaj fitues të lotarisë në mënyrë krijuese

Këtu janë disa mënyra argëtuese për të gjetur numrat me fat për shortin e radhës.

Gjetja e numrave tuaj përmes ëndrrave tuaja.

Le të pretendojmë se keni pasur ëndrra të përsëritura për zogjtë në qiell. Duket se ka zogj kudo, pavarësisht se cila është ëndrra juaj. A ka ndonjë mënyrë për ta përkthyer këtë fantazi në numra fitues të lotarisë?

Këtu është një metodë që mund të provoni. Përdorni fjalën BIRD, më pas përputhni secilën shkronjë sipas renditjes së saj në alfabet. BIRDS do t'ju marrin: 

B = 2

I = 9

R = 18

D = 4

S = 19

Kjo do t'ju japë pesë numrat, por zakonisht, llotaritë kërkojnë që ju të jepni një kombinim të gjashtë. Ndoshta i keni ëndërruar zogjtë pesë herë tani, ose ka gjithmonë 20. Sido që të jetë, kjo do t'ju japë numrin tuaj të gjashtë dhe të fundit.

Po sikur të mos keni ëndrra numerike? Edhe nëse nuk e kuptoni kuptimin e mirëfilltë të simboleve të ëndrrës suaj, ajo mund të jetë ende duke u përpjekur t'ju tregojë diçka të rëndësishme për lotarinë. Më poshtë është një metodë e njohur për përkthimin e simboleve të ëndrrave në formën numerike:

  1. Regjistroni menjëherë ëndrrat tuaja. Nëse keni ëndërruar për një qen, shkruani atë. Ju gjithashtu mund të regjistroni pamje të tjera që ju godasin në lidhje me ëndrrat tuaja. Imazhet nga përvoja juaj personale mund të jenë gjithashtu kuptimplotë.
  2. Shënoni numrat fitues të lotarisë për shortin e radhës.
  3. Nëse keni një ëndërr tjetër për një qen, shkruajeni atë dhe regjistroni sekuencën tjetër të numrave fitues të lotarisë.
  4. Hidhini një sy dy kombinimeve të numrave të lotos. Disa numra mund të përsëriten. Për shembull, të dy numrat fitues përmbajnë një 9 dhe një 24. Kini parasysh këta numra.
  5. Përsëriteni këtë metodë, duke vënë në dukje ëndrrat tuaja/imazhet e rëndësishme dhe numrat fitues të lotarisë pas ëndrrave. Së shpejti do të keni një listë të numrave të lotarisë me fat të krijuara nga ëndrrat për t'i përdorur në biletën tuaj të ardhshme. Kur një ëndërr instinktivisht ndihet e drejtë, është koha të filloni të luani numrat.

Zgjidhni numrat me fat të lotarisë bazuar në numerologji.

Sipas parimeve të numerologjisë, mendohet se disa numra kanë një rëndësi misterioze për shkak të cilësive të tyre rezonante. Këto rezonanca mund të deshifrohen për të zgjedhur numrat fitues të lotarisë ose ditët me fat.

Numerologjia mund të përdoret në një sërë kontekstesh për të zbuluar shifra të rastësishme. Për ta ilustruar këtë, merrni parasysh të bëni një tabelë me shifrat 1 deri në 9 në krye dhe një shkronjë të vetme në secilën kolonë. Kjo do të thotë që shkronja A është e barabartë me 1, shkronja B është e barabartë me 2, e kështu me radhë. Duke e mbështjellë edhe një herë pas shkronjës së nëntë, do ta bëja J të barabartë me 1, K të barabartë me 2, e kështu me radhë.

Më pas, shkruani emrin tuaj për të marrë një vlerë numerike ekuivalente. Shuma e këtyre numrave mund të japë një numër me fat. Ju mund ta bëni këtë me zanore, bashkëtingëllore ose të dyja.

Është gjithashtu e mundur të përfshini emrat e njerëzve të afërt me ju, citate nga romanet tuaja të preferuara ose çdo gjë tjetër që të bie në sy. Eksploroni disa permutacione derisa të goditni një që duket e favorshme.

Horoskopët japin numra me fat.

Leximi i horoskopit tuaj të përditshëm është një vend fantastik për t'u parë nëse doni të fitoni numra llotarie pa pasur nevojë të bëni vetë shtypjen arbitrare të numrave.

Rekomandohet që të luani short në ditët që sipas horoskopit do të jenë me fat për ju. Përfshihen gjithashtu numra me fat për ditën, javën ose muajin. Është gjithashtu e rëndësishme të mbani mend se biskotat e fatit shpesh kanë shifra fati.

Bëni vargun tuaj personalisht kuptimplotë të numrave të lotarisë me fat.

Zgjedhja e numrave të lotarisë me fat që kanë rëndësi për ju është një tjetër strategji e zakonshme për të plotësimi i biletave të lotarisë. Ju, për shembull, mund të zgjidhni datat e lindjes, përvjetorin tuaj të martesës dhe lindjet e bashkëshortit tuaj, fëmijëve dhe/ose nipërve si numrat tuaj magjik.

Megjithatë, datat nuk janë të vetmit numra që kanë rëndësi. Ndoshta ju gjeni fat të mirë në numrin e kafshëve shtëpiake që keni ose adresën e shtëpisë ku keni kaluar vitet e formimit. Mendoni se çfarë ju bën të ndiheni mirë ose që ju sjell gëzim; këta janë numrat me fat ku duhet të fokusoheni.

Në botën e lotarisë, takimet paraqesin të njëjtën sfidë si numrat e nxehtë: të gjithë i luajnë ato. Megjithatë, datat priren të shfaqen në mesin e numrave më të luajtur të lotos, kështu që gjithsesi mund të jetë e vlefshme për ta bërë këtë.

Besoni zorrëve tuaja.

Të kesh nënndërgjegjeshëm ngritjen e peshës ndonjëherë mund të jetë argëtuese. Gjeni një vend të qetë për t'u ulur me laps dhe letër nëse dëshironi të lini intuitën tuaj të zgjedhë numrat tuaj me fat. Fikni të gjitha shpërqendrimet dhe jepini mendjes tuaj një moment për t'u çlodhur duke mbyllur sytë.

Më pas, pa filtruar mendimet tuaja, shënoni numra të rastësishëm kur ju vijnë në mendje. Kur të keni mjaftueshëm, vlerësoni ato dhe bëni përfundimin tuaj. Përsëriteni procesin derisa të gjeni një kombinim numrash që ju tërheqin.

Nëse dëshironi të jeni edhe më të rastësishëm, shkarravitni numrat në një fletë letre, mbani sytë mbyllur dhe lëreni stilolapsin tuaj të qëndrojë në një numër të rastësishëm. Gjeni ata me fat dhe shënojini me një rreth.

Një fjalë e kujdesit në lidhje me strategjitë e lotarisë

Gjuetia për numrat fitues të lotarisë mund të jetë një aventurë emocionuese. Por mbani mend se, si çdo sistem tjetër llotarie, ata nuk e përmirësojnë tuajin shanset për të arritur xhekpotin.

Probabiliteti matematik i çdo numri të përzgjedhur si fitues është i njëjtë. Këto sugjerime janë vetëm për argëtim dhe rezultatet e kaluara nuk kanë asnjë ndikim në rezultatet e ardhshme. Luaj me përgjegjësi duke mos rrezikuar kurrë më shumë sesa mund të përballosh të humbësh dhe kënaqu.

Provoni këto metoda të provuara dhe të vërteta se si të zgjidhni një numër llotarie, ose mësoni historitë e çuditshme prapa disa prej besëtytnive më të njohura të fatit.

Të rejat e fundit

BetGames nis lojën e saj inauguruese të Lotarisë Online Instant Lucky 7
2023-08-07

BetGames nis lojën e saj inauguruese të Lotarisë Online Instant Lucky 7

Lajme