Gjithçka rreth Lotarisë Bonusi me depozitë në 2023

Platformat e lojërave të fatit në internet përdorin bonuse depozitash për të tërhequr lojtarë të rinj për t'u bashkuar me faqet e tyre dhe për t'i mbajtur ata të rregullt të luajnë më gjatë. Ka kuptim të përsosur biznesi nga këndvështrimi i lotarive. Shumica e njerëzve humbasin paratë e aksioneve në lotaritë online, kështu që këta operatorë fitojnë shumë më tepër nga lojtarët përmes depozitave të tyre.

Natyrisht, kjo nuk do të thotë se bonusi i lotarisë ka ndonjë anë negative ose nuk duhet të merret në konsideratë. Sekreti është të dini se si të përdorni në mënyrë efektive lotaritë më të mira të bonusit të depozitave. Kjo mund të arrihet vetëm duke kuptuar se si funksionojnë bonuset e depozitave. Ja ku kjo faqe është thelbësore.

Gjithçka rreth Lotarisë Bonusi me depozitë në 2023
Gjithçka që duhet të dini për bonuset e depozitave të lotarisë

Gjithçka që duhet të dini për bonuset e depozitave të lotarisë

Faqet e lotos ofrojnë tërheqëse bonuse të mirëseardhjes për të joshur klientët. Për t'i mbajtur lojtarët të interesuar, ata mund të japin rregullisht bonuse të ringarkimit ose oferta të tjera speciale. Ka shumë promovime në dispozicion, por më e zakonshme është bonusi i depozitave. Emri ndryshon ndërmjet sajteve, por të gjitha funksionojnë në të njëjtën mënyrë, si bonuset e regjistrimit ose bonuset e mirëseardhjes.

Një ofertë ku faqja e internetit e lotarisë përputhet me një pjesë të caktuar të depozitës së lojtarit quhet bonus depozite. Shumë llotari me bonuse depozitash japin një bonus ndeshjeje 100% deri në 500 dollarë.

Do të thotë që një lojtar merr një bonus të barabartë me depozitën e tij fillestare, p.sh. 300 dollarë shtesë nëse blejnë bileta loto me vlerë 300 dollarë. Nëse një lojtar tjetër depoziton 600 dollarë, ai do të marrë 500 dollarë bonus sepse është i kufizuar në atë shumë maksimale.

Gjithçka që duhet të dini për bonuset e depozitave të lotarisë
Si të përdorni një bonus depozite loto

Si të përdorni një bonus depozite loto

Edhe pse mund të duket e pamundur, shumë lojtarë me pak përvojë harrojnë ose nuk dinë të kërkojnë dhuratat e tyre të mirëseardhjes, të cilat shpesh shoqërohen me një bonus depozite. Në realitet, ndryshimi midis fitimit të një xhekpoti dhe largimit duarbosh mund të jetë vetëm disa dollarë shtesë në llogarinë e dikujt.

Lojtarët e lotos në internet duhet të kapin çdo ofertë, sado e vogël qoftë, për të bërë një fillim përpara se të vendosni një bast. Bonuset e ndeshjes janë shpesh në paketën e mirëseardhjes dhe askush nuk pendohet kurrë që i ka marrë ato.

Bonusi i depozitës së lotarisë është një përfitim i drejtpërdrejtë dhe nuk duhet të ketë ndonjë problem për ta pretenduar atë. Por ka hapa thelbësorë që lojtarët e lotarisë duhet të ndërmarrin për të marrë në dorë këtë bonus llotarie në internet.

 1. Hapni një llogari me faqen e lotarisë
 2. Shkoni te seksioni "Blini Bileta Lotto"
 3. Zgjidhni "Depozitimin e Parave" dhe mënyrën e preferuar të pagesës
 4. Nëse bonusi i depozitës nuk është automatik, shënoni butonin 'opt-in'
 5. Plotësoni shumën për të shtuar në llogari plus kodin e bonusit, nëse ka
 6. Verifikoni transaksionin

Në varësi të mënyrës së pagesës, paratë duhet të shfaqen në llogarinë e lotos brenda pak minutash. Kjo është e gjitha që lojtarët duhet të marrin paratë e bonusit në bankrollin e tyre dhe të fillojnë të luajnë lojëra loto.

Si të përdorni një bonus depozite loto
Gjërat për t'u kujdesur për një bonus depozite lotarie

Gjërat për t'u kujdesur për një bonus depozite lotarie

Lojtarët e lotos duhet ta kuptojnë këtë llotaritë online nuk janë organizata bamirësie. Termat dhe kushtet e veçanta duhet të ndiqen me kujdes. Dashamirët e bonusit të depozitave duhet t'i përmbahen periudhës së kthimit dhe vlefshmërisë. Kërkesat për rikthim ose bast ekzistojnë për t'i bërë lojtarët të shpenzojnë paratë e bonusit përpara se t'i arkëtojnë ato.

Lojtarët kanë fjalën e fundit se çfarë e bën tërheqës një bonus depozite lotarie. Shumica e këtyre ofertave janë të vlefshme në depozitën e parë, por disa site loto mund ta ndajnë atë në dy ose tre depozitat pasuese.

Është thelbësore të dini se askush nuk mund të arkëtojë drejtpërdrejt një bonus llotarie në internet. Futbollistët arkëtojnë fitimet vetëm pas basteve me paratë e bonusit dhe plotësimit të të gjitha kushteve. Këto oferta konsiderohen si bonuse jo ngjitëse ose të arkëtueshme. Ndonjëherë, fitimet e bonusit mund të mos arkëtohen.

Kjo vlen për bonuset ngjitëse/të paarkëtueshme/vetëm për të luajtur. Kur lojtari merr paratë e bonusit, ata duhet të luajnë me to derisa t'i humbasin ose të jenë gati të tërhiqen. Paratë e fituara mbeten në faqen e lotos vetëm për qëllime të lojërave të fatit. Shumica e lojtarëve shmangin bonuset ngjitëse për këtë arsye.

Gjërat për t'u kujdesur për një bonus depozite lotarie
Këshilla për bonusin e depozitave të lotarisë

Këshilla për bonusin e depozitave të lotarisë

Disa bonuse depozitash janë oferta një herë që mund të ndryshojnë lojën e lojtarit nëse ata dëshirojnë t'i kapin ato. Disa marrëveshje të rëndësishme duhet të kërkohen përpara se të bëjnë lojtarët e tjerë. Është gjithashtu e rëndësishme të përdorni bonusin e duhur në kohën e duhur. Koha e keqe mund të çojë në skualifikim. Bonuset e lotarisë në internet duhet të përdoren sipas statusit aktual të lojtarit.

Ata që sapo po i bashkohen faqes së lotos duhet të përdorin ofertat e mirëseardhjes dhe jo bonuset e ringarkimit. Disa lojtarë të rinj bëjnë gabim duke kërkuar çmimet e ringarkimit për të grumbulluar më shumë para. Megjithatë, këto oferta janë të përshtatshme për ditët kur një lojtar ka pasur një ecuri të keqe dhe duhet të vazhdojë lojën duke depozituar para.

Këshilla për bonusin e depozitave të lotarisë
Kuptimi i kushteve dhe kushteve të bonusit të depozitave

Kuptimi i kushteve dhe kushteve të bonusit të depozitave

Kërkesat e bastit ose të lojës janë udhëzime themelore që çdo lojtar duhet të dijë përpara se të luajë lotari me një bonus depozite. Ato i referohen numrit të herëve që duhet të luajë përmes bonusit të depozitës së parë përpara se ta konvertojë atë në para të gatshme. Këtu vijnë keqkuptimet, por një shembull mund të ndihmojë në sqarimin e konceptit.

Për shembull, një bonus depozite i përputhur me 100% ka një kusht bast 30x. Kjo ndryshon nga faqja në faqe.

Lojtari depoziton $50 dhe merr një bonus $50. Kjo e bën atë 100 dollarë, të disponueshme për baste. Një luajtje 30 herë do të thotë që lojtari duhet të vë bast 100 dollarë të paktën 30 herë përpara se të mund të tërheqë ndonjë fitim. Është e barabartë me 3000 dollarë baste.

Disa faqe llotarie kërkojnë që pjesëmarrësit të luajnë vetëm me paratë e bonusit një numër të caktuar herë. Duke përdorur shembullin e mësipërm, lojtarët duhet të vënë bast 50 $ 30 herë. Pra, ata duhet të vënë bast të paktën 1,500 dollarë përpara se të arkëtojnë.

Aspekti tjetër kyç i kërkesave të basteve ka të bëjë me lojërat e lejuara. Shumë llotari përjashtojnë disa lojëra nga bonusi i depozitave. Është gjithashtu e zakonshme që disa lojëra të kenë sukses më të madh se të tjerët. Rëndësia e leximit të termave dhe kushteve në çdo vend lotarie nuk mund të mbivlerësohet sepse ka shumë ndryshime midis tyre.

Kuptimi i kushteve dhe kushteve të bonusit të depozitave
Cilat llotari ofrojnë bonus depozitash?

Cilat llotari ofrojnë bonus depozitash?

Lotaritë janë disa nga tendencat më të fundit në skenën e lojërave të fatit në internet. Disa sajte u japin fansave një shans për të marrë pjesë drejtpërdrejt llotaritë ndërkombëtare, ndërsa të tjerët i lejojnë lojtarët të bastojnë në rezultatet e lotarisë me shanse fikse. Përveç miliona dollarëve dhe gjasave të mëdha, do të ketë disa bonuse për të përfituar. Këtu janë lotaritë më të mira të bonusit të depozitave.

Cilat llotari ofrojnë bonus depozitash?
EuroMillions

EuroMillions

Një nga Lotaritë më të mëdha evropiane janë EuroMillions, luajtur në nëntë vende, duke përfshirë Britaninë e Madhe, Zvicrën, Francën, Spanjën, Portugalinë, Austrinë, Luksemburgun, Belgjikën dhe Irlandën. Megjithatë, lojtarët në internet nuk kanë nevojë të jenë banorë të këtyre territoreve evropiane për të marrë pjesë në lotarinë EuroMillions. Një shembull i një qendre të shkëlqyer për të blerë bileta loto në internet është Eurolotto, një faqe bastesh e licencuar nga MGA.

Bonuset e depozitave të EuroMillions janë ofertat ideale për çdo lojtar loto. Ato janë të disponueshme për lojtarët e rinj dhe besnikë, lojtarët e rastësishëm dhe me role të larta. Për të zhbllokuar bonusin, duhet të regjistroheni dhe të futni kodin promovues të EuroMillions. Disa kufizime zbatohen për ofertën e mirëseardhjes. Për shembull, lojtarët duhet të jenë 18 vjeç e lart.

Duhet të theksohet se kodet promovuese të EuroMillions janë specifike për kohën. Gjatë periudhës së ofertës, gjenerohet një kod bonus për çdo biletë EuroMillions të blerë. Mbajtësi i biletave hyn në shorte shtesë dhe ata mund të përdorin kontrolluesin e bonusit në faqen e EuroMillions për të parë nëse kanë fituar një çmim.

EuroMillions
Megamilionë

Megamilionë

Luajtur në 45 shtete, Ishujt e Virgjër, Distrikti i Kolumbisë dhe Uashington, Lotaria MegaMillions është një nga lotaritë kolosale të Amerikës. Lojtarët zgjedhin pesë numra dhe i përputhin me një Mega Top. Bonusi i depozitës për herë të parë është oferta më e pritur. Këtu, garuesit vendosin depozitat e tyre fillestare dhe marrin 10 dollarë për të blerë bileta MegaMillions.

Bonusi kreditohet automatikisht pa futjen e një kodi bonus. Ekziston gjithashtu një bonus depozitimi i ndeshjes për tifozët besnikë, i cili shpallet me tekst dhe email.

Lotaria MegaMillions përputhet me një përqindje të caktuar të depozitës së lojtarit, të themi, deri në 100 dollarë. Depozitat e mëvonshme marrin më shumë ndeshje, duke shtuar në portofolin online të lojtarit. Zakonisht, bonusi i depozitave MegaMillions shoqërohet me lojëra falas për të lejuar lojtarët të provojnë lojëra të reja.

Megamilionë
Powerball

Powerball

Powerball nuk është vetëm popullor në Michigan por edhe në mbarë botën. Është një llotari e përsëritur, kështu që kur askush nuk e fiton çmimin e parë, Powerball i çon paratë e çmimit në shortin tjetër dhe ai vazhdon të rritet. Zakonisht, depozita e parë është diku midis $10 dhe $200. Ai kualifikohet për një bonus 50% të kthimit të parave. Për shembull, 50 dollarë i fitojnë lojtarit në çast një shtesë prej 25 dollarësh për të vënë bast.

Në vitin 2022, fansat e Powerball mund të përdorin disa kode bonus ekskluzive për të luajtur lojëra falas. Kodet e kuponit mund të ndryshojnë në faqet e internetit të shitjes me pakicë. Një kod promocional i fundit u shtua në mes të janarit 2022. Në përgjithësi, lojtarët duhet të presin kode të reja bonusi Powerball çdo javë.

Powerball
PA iLotaria

PA iLotaria

Lotaria e Pensilvanisë ose PA iLottery ofron kode bonusi me bonuse depozitash dhe oferta të mirëseardhjes në një shumë të caktuar, si p.sh. 500 dollarë. Një shembull i një kodi promocional të PA iLottery për vitin 2022 është LOTTOPA që shpërblen lojtarët e rinj 20 dollarë para pa pagesë pas regjistrimit. Sikur kjo të mos mjaftonte, promovimet ditore janë të disponueshme në faqen zyrtare të internetit. Këtu është një proces i thjeshtë për të kërkuar bonusin e depozitës.

 1. Ndiqni lidhjen PA iLottery për t'u regjistruar
 2. Shtoni shumën e depozitës (të paktën 10 dollarë) në llogarinë e sapohapur
 3. Përdorni kodin promocional, p.sh., LOTOPPA, në kutinë e caktuar
 4. Llogaria kreditohet me 100% të depozitës deri në 500 dollarë plus depozitën fillestare

PA iLottery kërkon që lojtarët të vënë bast depozitën e tyre të parë + bonus 10 herë përpara se të kërkojnë një pagesë. Megjithatë, termat dhe kushtet ndryshojnë me kalimin e kohës dhe kjo faqe do ta përditësojë vazhdimisht këtë informacion.

PA iLotaria
Shumë Lotto

Shumë Lotto

Bonusi i depozitës Multi Lotto është i disponueshëm për lojtarët e rinj, por në vende specifike. Për momentin, depozita minimale për këtë ofertë është 10€. Regjistrimi është një procedurë pa probleme. Dikush duhet të japë emrin e tyre zyrtar, datën e lindjes, numrin e telefonit, adresën e emailit dhe vendin e banimit.

Pas krijimit të një fjalëkalimi për llogarinë Multi Lotto, lojtari mund të fusë kodin e bonusit në fushën e kërkuar. Multi Lotto do të dërgojë një mesazh konfirmimi në numrin e telefonit të regjistruar për të verifikuar lojtarin.

Siç sugjeron edhe emri, kjo platformë ofron lotari të ndryshme si Eurojackpot. Ai i lejon përdoruesit të zgjedhin numrat e tyre me fat dhe të kontrollojnë rezultatet e fundit të lotarisë pas vizatimeve. Kodet bonus Multi Lotto janë të aksesueshme në celular dhe PC, kështu që çdokush mund të regjistrohet me kodet promocionale. Faqja Multi Lotto mund të ketë kode bonus për llotaritë e mëposhtme, në varësi të disponueshmërisë.

 • Mega Miliona
 • Powerball
 • Loto 6
 • Thunderball
 • Mega-Sena
 • Lotoja e Austrisë
 • Lotaria Kombëtare e Mbretërisë së Bashkuar
 • Bonoloto
 • Lotto Max
 • Megalot
 • Kaliforni SuperLotto
 • Viking Lotto
 • Lotto Kanada 6/49
 • Nju Xhersi Pick Six
 • La Primitiva
 • Lotto e Turqisë 6/49
 • Loto e dyfishtë
 • Melate
Shumë Lotto
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Lojtarët duhet të dinë se lotaria nuk është një mënyrë për të siguruar jetesën. Në vend të kësaj, është një formë argëtimi, por duhet të bëhet me kufij të paracaktuar. Një lojtar inteligjent duhet të ketë një strategji me një buxhet bastesh dhe afat kohor për të shmangur zhvillimin e një problemi të lojërave të fatit.

Kumari i përgjegjshëm fillon me të ditur se shumica e biletave të lotarisë nuk fitojnë. Pavarësisht se sa fitimprurëse duket mundësia, dikush është i detyruar të humbasë nëse luan mjaftueshëm. Nuk ka kuptim të ndjekësh humbjet.

Nuk ka kuptim të kullosh një llogari bankare për të blerë një grumbull biletash loto. Qasja më e mirë është të zhvilloni një strategji fituese me parime të vetëkontrolluara. Nga ana tjetër, fitimet duhet të investohen me mençuri.

Ofruesit e lotarisë duan që lojërat e tyre të jenë të këndshme gjatë gjithë kohës. Fatkeqësisht, disa njerëz zhvillojnë një varësi nga kumari. Ata mund të kërkojnë ndihmë profesionale me organizata të tilla si Kombëtarja e Problemeve të Kumarit, Këshilli i Floridës për Kumarin Kompulsiv dhe Kumarxhinjtë Anonimë.

Këto entitete ofrojnë burime të shumta për kumarxhinjtë, duke përfshirë librat e punës për rikuperimin e vetë-ndihmës, trajtimin me këshilltarë të kualifikuar dhe takimet e grupeve mbështetëse. Ata gjithashtu punojnë me anëtarët e familjes së lojtarit të varur për të parë zgjidhjen më të mirë.

Kumar i përgjegjshëm