OZ Lotto Lotaria më e mirë në 2023

Lotaritë dhe lojërat loto janë sinonim i industrisë së lojërave të fatit. Lotaritë janë ndër format më të vjetra të lojërave të fatit në historinë njerëzore. Megjithatë, popullariteti i llotarive u rrit jashtëzakonisht shumë vetëm në shekullin e 19-të, kur në shumicën e qyteteve u rritën kërpudha dyqanet e vogla të lotarive të dedikuara për shitjen e letrave të lotarisë. Sot, dyqanet e lotarisë po zënë vendin e dytë, me shumicën e lojtarëve që lëvizin në internet. Vende si Australia, për shembull, kanë prezantuar llotaritë e gjera kombëtare si Oz Lotto, e cila është padyshim një nga llotaritë më të luajtura dhe shpërblyese në internet sot.

Çdo të martë, lojtarët e Oz Lotto presin duke pritur që ata parashikuan saktë se shtatë topa do të tërhiqen nga një grup prej 1 – 45. Lojtarët që bëjnë parashikimet e sakta fitojnë nga 2,000,000 deri në 100,000,000 dollarë, në varësi të madhësisë së xhekpotit të divizionit kryesor. Ata gjithashtu mund të zgjedhin më shumë numra për të fituar nëpër divizione të shumta çmimesh.

OZ Lotto Lotaria më e mirë në 2023
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

TheLotter

al Country FlagCheckmark
BonusKartela gërvishtëse mujore!
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Zbritje për klubin VIP
 • Shumëgjuhëshe
 • Lotaria e disponueshme në mbarë botën
Show less...
Shfaq më shumë
 • Zbritje për klubin VIP
 • Shumëgjuhëshe
 • Lotaria e disponueshme në mbarë botën

TheLotter, numri i licencës: MGA/CRP/402/2017, është në pronësi dhe operohet nga Lotto Direct Limited, numri i regjistrimit: C77583. Kjo kompani është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Kjo do të thotë që qeveria e Maltës mban një sy vigjilent mbi TheLotter për t'u siguruar që të gjitha operacionet e saj janë të ligjshme dhe të paligjshme. Themeluar në vitin 2002, TheLotter është një shërbim i pavarur për blerjen e biletave, me mbi 20 zyra ndërkombëtare.

Bonus50 rrotullime falas me depozitë
Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  AgentLotto, numri i kompanisë 157283, është një shërbim kumari i licencuar ndërkombëtarisht. Platforma u lejon lojtarëve të blejnë bileta për llotaritë shtetërore në vende të ndryshme. AgentLotto është një markë Agento NV, e regjistruar zyrtarisht në Abraham de Veerstraat 9, Curacao. Si pronar i AgentLotto-s, Agento NV, operon sipas një licence të lëshuar nga Qeveria e Curacao-s, me numrin e nënlicencës GLH-OCCHKTW0705252017. Licenca e ka lejuar Agento NV të kryejë çdo aktivitet në lidhje me shortet e lotarisë për dhjetë vjet që kur AgentLotto filloi online.

  Ku të blini bileta për Oz Lotto
  Ku të blini bileta për Oz Lotto

  Ku të blini bileta për Oz Lotto

  Lojtarët australianë gjithashtu mund të blejnë bileta nga dyqanet lokale me licenca ligjore ose në internet. Shumica e lojtarëve të lotarisë OZ preferojnë të blejnë një biletë zyrtare llotarie në internet. Kjo mund të bëhet lehtësisht nga cilido prej shitësve zyrtarë të biletave të lotarisë në internet të Australisë. Megjithatë, lojtarët janë të detyruar të kontrollojnë statusin ligjor të faqes më parë duke bërë një depozitë.

  E mira e blerjes së një bilete llotarie në internet nga burime të besueshme është se lojtarët luajnë me besim se biletat e tyre janë të garantuara për hyrjen në short. Më mirë akoma, detajet personale dhe financiare nuk do të cenohen.

  Ku të blini bileta për Oz Lotto
  Historia e Oz Lotto

  Historia e Oz Lotto

  Oz Lotto u prezantua në shkurt 1994, duke bërë lojën e parë kombëtare të lotos. Edhe pse është relativisht e re, OZ Lotto gëzon një mori ritesh, legjendash dhe hijeshish, të vlerësuara shumë nga lojtarët australianë të lotos.

  Fillimisht, Oz Lotto ishte një lojë me 6 numra, e cila kërkonte nga lojtarët të parashikonin gjashtë nga 45 zgjedhjet e mundshme. Megjithatë, dhjetë vjet më vonë, në tetor 2005, loto prezantoi numrin e shtatë. Ky zhvillim i ri bëri që kompania të ribrendohej, duke theksuar topin ose numrin e shtatë si p.sh Oz 7 Lotto dhe OZ Lotto e Super 7.

  Me kalimin e viteve, popullariteti i Oz Lotto-s mund t'i atribuohet jackpot-eve të mëdha dhe rregullave të thjeshta. Duke folur për xhekpote të mëdha, shuma më e madhe e xhekpotit në historinë e lotos OZ qëndron në 111,972,151,04 dollarë, e fituar nga katër fitues të Divizionit 1 në 2012.

  Që nga viti 2013, rreth 5.7 miliardë dollarë ishin fituar në para në historinë e lojës. Kjo shumë u nda mes mbi 120 milionëve gjatë 19 viteve që loja kishte ekzistuar. Nuk vonoi shumë, me 70 milionë të fituar në 2018, 150 milionë dollarë në 2019 dhe 55 milionë dollarë në 2021.

  Nëse historia e lojës është diçka për t'u kaluar, Oz Lotto padyshim do të mbetet lotaria online e preferuar në Australi.

  Historia e Oz Lotto
  A është e ligjshme OZ Lotto?

  A është e ligjshme OZ Lotto?

  Ligjshmëria e lotarive offline dhe online në Australi është relativisht e pakomplikuar. E vetmja kërkesë midis operatorët e lotarisë online është të marrësh një licencë në nivel shteti ose territori. Për sa i përket ligjshmërisë së lotarive OZ, lojtarët mund të jenë të qetë duke ditur se është e sigurt të luash në këtë kazino.

  A është e ligjshme OZ Lotto?
  Si të luani OZ Lotto

  Si të luani OZ Lotto

  Loto OZ mund të luhet duke blerë fletë bastesh nga dyqanet lokale ose në internet. Vlen të përmendet se pothuajse çdo kazino australiane e licencuar ofron loto OZ. Lojtarët duhet të fillojnë duke krijuar një llogari në një faqe të besueshme, duke blerë një biletë llotarie në internet dhe duke zgjedhur hyrjet e tyre për lojë online.

  Lojtarët duhet të fillojnë duke vendosur mënyrën për të zgjedhur numrat e tyre. Lojtarët mund të zgjedhin një maksimum prej nëntë numrash midis 1 dhe 45. Lojtarët me një kombinim me fat mund të zgjedhin hyrjen manuale dhe të shtojnë numrat e tyre 'fat'.

  Në raste të tjera, lojtarët mund të zgjedhin opsionin e zgjedhjes së shpejtë, një algoritëm për t'i ndihmuar ata zgjidhni numra të rastësishëm. Pasi një lojtar të ketë blerë biletat e lojës në internet dhe të ketë mbaruar zgjedhjen e numrave, gjithçka që mbetet është të presë shortin javor të së martës.

  Regjistrimet e Oz Lotto

  Vlen të përmendet se lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm për hyrjet që u janë vënë në dispozicion. Në mënyrë ideale, të kuptuarit se si të luani lotarinë Oz në internet kërkon që lojtarët të kuptojnë tre hyrjet kryesore të disponueshme për ta. Kjo perfshin:

  • Hyrja standarde: Kjo hyrje i lejon lojtarët të zgjedhin shtatë numra nga numrat midis 1 -45.
  • Hyrja në sistem dhe zgjedhje: Ky opsion u jep lojtarëve një shans për të fituar tetë numra në vend të shtatë, që mund të nënkuptojë një shans shtesë për të fituar.
  • Hyrja paraprake: Kjo zgjedhje u jep lojtarëve lirinë për të zgjedhur hyrje të avancuara deri në 10 javë. Kjo është e dobishme për lojtarët me orare të ngarkuara ose ka diçka që mund t'i pengojë ata të vendosin hyrje të avancuara.
  Si të luani OZ Lotto
  Cilat janë shanset për të fituar Oz Lotto?

  Cilat janë shanset për të fituar Oz Lotto?

  Çdo lojtar loto duhet të jetë i ndërgjegjshëm për shanset. Në mënyrë ideale, kjo lojë ndjek formatin 7/45 për jackpot-in e divizionit të parë. Dy topa shtesë merren parasysh për çmimet në divizionet më të ulëta. Ndarjet e çmimeve zakonisht ulen për divizionet më të ulëta. Megjithatë, shanset për të fituar rriten në mënyrë drastike për divizionet më të ulëta.

  Lotaritë e Oz zakonisht ofrojnë biletën e lotarisë në internet Super Combo që u lejon lojtarëve të rrisin shanset e tyre për të fituar.

  Në përgjithësi, shanset për të fituar xhekpotin e Divizionit 1 janë 1 në 45,379, 620. Kjo padyshim duket si një goditje e gjatë, por ka më shumë llotari online atje me shanse 'më të këqija'. Për më tepër, lojtarët e Oz gëzojnë shanse relativisht më të larta për të fituar.

  Lojtarët duhet të kuptojnë shanset për të fituar në secilën prej ndarjeve të lotos Oz:

  • Divizioni 1 - 1 në 45,378,620
  • Divizioni 2 (ndeshja 6 + numër I plotësues) - 1 në 3,241,401
  • Divizioni 3 (ndeshja 6) - 1 në 180,078 - 1 në 180,078
  • Divizioni 4 (ndeshja 5 + 1 plotësuese) - 1 në 29,602
  • Divizioni 5 (ndeshja 5) - 1 në 3,430
  • Divizioni 6 (ndeshja 4) 1 në 154
  • Divizioni 7 (ndeshja 3 + 1 plotësuese) - 1 në 87
  Cilat janë shanset për të fituar Oz Lotto?
  Opsionet e pagesës kur një lojtar fiton në OZ Lotto

  Opsionet e pagesës kur një lojtar fiton në OZ Lotto

  Siç u përmend më parë, Oz Lotto ofron një nga çmimet më bujare në Australi. Lartësia e Divizionit zakonisht ka pagimin më të lartë, megjithëse me disa jo shumë miqësore shanset.

  Meqenëse pagesa e Divizionit një ka tejkaluar vlerën prej 100 milionë dollarësh disa vite më parë, vlen gjithashtu të theksohet se pagesat në çdo Divizion nuk janë fikse. Megjithatë, pagesa minimale për një fitore të Divizionit të parë është 2 milionë dollarë.

  Xhekpoti mund të shkojë pa u fituar për një maksimum prej 25 shortesh radhazi. Nëse asnjë lojtar nuk përputhet me numrat deri në shortin e 26-të, atëherë jackpoti prej 2 milionë dollarësh shtohet në Divizionin 2 dhe shpërndahet në mënyrë të barabartë midis lojtarëve në këtë kategori. Në thelb, Ox Lotto punon në një pari reciproke format që përfshin ndarjen e shitjeve të parave të biletave bazuar në përqindjet e tabelës.

  Opsionet e pagesës kur një lojtar fiton në OZ Lotto
  Këshilla dhe truket për të luajtur Oz Lotto

  Këshilla dhe truket për të luajtur Oz Lotto

  Lojtarët me përvojë të lotarisë që kuptojnë se si të luajnë lotari në internet përdorin strategji të ndryshme për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar, nëse jo, për ta bërë lojën të këndshme. Këtu janë disa truke që përdorin zakonisht lojtarët e lotos.

  • Anëtarësimi në një sindikatë: Një sindikatë është një grup lojtarësh që bashkojnë paratë e tyre së bashku për të luajtur shumë hyrje. Ky opsion shërben për të ndihmuar lojtarët e lotos të rrisin shanset e tyre për të fituar.
  • Përdorimi i Super Combos: Super kombinimet në thelb i lejojnë lojtarët të bëjnë më shumë zgjedhje sesa hyrjet standarde me shtatë lojëra. Ky opsion gjithashtu përmirëson shanset e një lojtari për të fituar, por gjithashtu vjen me një kosto të shtuar.
  • Duke përfituar nga numrat e nxehtë: Disa lojtarë të lotos bëjnë përpjekje të mëdha për të analizuar rezultatet e mëparshme për të provuar të bëjnë korrigjime. Megjithëse rezultatet e lotos OZ janë të rastësishme, disa numra (numra të nxehtë) priren të shfaqen më shumë në shorte sesa pjesa tjetër.
  • Përsëritja e goditjeve të Lotarisë: Është vërtetuar se të paktën një numër në shortin e mëparshëm të shortit rishfaqet në një short të mëpasshëm rreth 50% të rasteve.
  • Të kesh një qëndrim pozitiv: Askush nuk luan llotari nga dëshpërimi për të fituar para. Ndërsa mendimet janë të ngarkuara me energji, loja me një qëndrim pozitiv zakonisht tërheq një përgjigje pozitive. Megjithatë, lojtarët duhet të luajnë gjithmonë me përgjegjësi, duke pasur parasysh se rezultatet do të jenë gjithmonë të rastësishme.
  Këshilla dhe truket për të luajtur Oz Lotto