Lotaritë më të mira online që pranojnë EcoPayz

EcoPayz, e cila është ndër metodat më të njohura të pagesës me portofolin elektronik, mund të përdoret nga lojtarët e lotarisë për të financuar llogaritë e tyre. Është një mënyrë pagese fleksibël që mbështet 54 monedha dhe është e disponueshme në më shumë se 200 vende në mbarë botën. EcoPayz mbështet blerjet e biletave të lotarisë në vendet ku lejohen lojërat e fatit në internet.

Është një markë tregtare e regjistruar e PSI-Pay Ltd dhe ka një histori të gjatë në industrinë e pagesave online që nga viti 2000. Ecopayz më parë lëshonte një kartë të quajtur ecoCard e cila së fundmi u zëvendësua nga ecoPayz Mastercard. Megjithëse karta është ende në përdorim, përdoruesit e rinj të ecoPayz nuk kanë më nevojë për EcoCard për të blerë bileta loto online.

Lotaritë më të mira online që pranojnë EcoPayz
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kur vjen puna për të gjetur një mënyrë të përshtatshme për të luajtur lojëra llotarie në internet, 1xBet është vendi ku duhet të shkoni! 1xBet është një Lotaria e themeluar mirë që u themelua në 2011 . Që atëherë, ajo ka fituar një reputacion pozitiv për të qenë i besueshëm dhe i besueshëm, duke ofruar një përzgjedhje të madhe lojërash, një sërë opsionesh pagese dhe një ekip miqësor të shërbimit ndaj klientit. Do të gjeni gjithçka që ju nevojitet në këtë faqe interneti për të shijuar një përvojë të shkëlqyer të lojërave të lotarisë në internet.

Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  Kur vjen puna për të gjetur një mënyrë të përshtatshme për të luajtur lojëra llotarie në internet, Lucky Bird Casino është vendi ku duhet të shkoni! Lucky Bird Casino është një Lotaria e themeluar mirë që u themelua në 2017 . Që atëherë, ajo ka fituar një reputacion pozitiv për të qenë i besueshëm dhe i besueshëm, duke ofruar një përzgjedhje të madhe lojërash, një sërë opsionesh pagese dhe një ekip miqësor të shërbimit ndaj klientit. Do të gjeni gjithçka që ju nevojitet në këtë faqe interneti për të shijuar një përvojë të shkëlqyer të lojërave të lotarisë në internet.

  Si të bëni një depozitë me EcoPayz në Lotaritë Online
  Si të bëni një depozitë me EcoPayz në Lotaritë Online

  Si të bëni një depozitë me EcoPayz në Lotaritë Online

  Duke u qeverisur nga Autoriteti i Sjelljes Financiare të Mbretërisë së Bashkuar dhe një partner i Mastercard, ajo ka zhvilluar një reputacion të fortë për llogaridhënie. Mënyra e pagesës me ecoVirtualcard i lejon përdoruesit të dërgoni pagesa në mbarë botën pa u shqetësuar se do të vëzhgohen nga autoritetet.

  Konsumatorët gjithashtu mund të kenë akses në llogaritë e tyre përmes aplikacionit ecoPayz, i cili u mundëson atyre të kontrollojnë kuletat e tyre dixhitale celulare. Nga depozitat tek transfertat e parave, aplikacioni celular ecoPayz ka të gjithë funksionalitetin e versionit të desktopit. Shumica e faqeve të lotarisë në internet pranojnë pagesa të drejtpërdrejta ecoPayz, megjithatë, disa mund të kenë nevojë që klienti të lidhë kartën e tyre eko me një kartë krediti.

  EcoPayz është një opsion i përsosur pagese për të rritur bilancin e llogarisë së një faqja e lotarisë online ku kjo formë e lojërave të fatit është e ligjshme. Financimi i llogarisë duhet të jetë një procedurë e shpejtë dhe e thjeshtuar.

  Për të depozituar para në llogarinë e lotos përmes ecoPayz, ka një sërë hapash që ndjekin kumarxhinjtë. Para së gjithash, klienti duhet të regjistrohet në çdo platformë lotarie ecoPayz. Më pas, ata mund të hyjnë në llogarinë e tyre duke u identifikuar dhe më pas duke shkuar në zonën e "arkëtarëve". Ndër metodat e paraqitura të depozitimit, përdoruesi duhet të zgjedhë ecoPayz si opsionin e preferuar të pagesës.

  Pasi të jetë vendosur opsioni i pagesës, lojtari duhet të plotësojë shumën e dëshiruar të depozitës dhe detajet e ecoPayz. Disa nga të dhënat personale të kërkuara përfshijnë numrin e telefonit, adresën dhe vendin e banimit. Pas verifikimit, përdoruesi mund të shtypë butonin "konfirmo" për të dërguar paratë. Gjendja e llogarisë së tyre të lotarisë përditësohet menjëherë pasi të përfundojë transaksioni.

  Si funksionon EcoPayz

  Një ecoPayz MasterCard lidhet drejtpërdrejt me llogarinë përkatëse eco. Në këtë mënyrë, përdoruesi do të ketë fonde të gatshme për të luajtur llotarinë online. Edhe pse portofoli dixhital ecoCard mund të financohet përmes transfertës bankare, nuk është e nevojshme ta lidhni atë me një llogari bankare.

  Kufiri ditor i depozitave varet nga niveli i klientit. Përdoruesit e rinj që sapo kanë hapur një llogari ecoPayz vendosen në nivelin klasik dhe gradualisht kalojnë në nivelin e argjendtë. Kufiri maksimal ditor i depozitave për llogarinë ecoPayz është 200 EUR në nivelin klasik dhe 3,000 EUR në nivelin Silver.

  A mund të depozitojë përdoruesi përmes telefonit celular?

  Po. Është e mundur të depozitoni përmes aplikacionit ecoPayz i cili ka të njëjtat aftësi si versioni i desktopit. Aplikacioni mbështetet nga të dy versionet android dhe iOS. Përveç kësaj, përdoruesi mund të vizitojë faqen e internetit edhe nëpërmjet një telefoni celular sa herë që duhet të bëjë një depozitë.

  Si të bëni një depozitë me EcoPayz në Lotaritë Online
  Si të bëni një tërheqje me EcoPayz

  Si të bëni një tërheqje me EcoPayz

  Tifozët e lotarisë kënaqen duke tërhequr pagesat e tyre të lotarisë pas një basti të suksesshëm. Ata mund të tërheqin para nga llogaria e tyre duke përdorur ecoPayz sapo të plotësojnë kërkesat e tërheqjes. Megjithatë, ata duhet të jenë të vetëdijshëm se në varësi të ofruesit të lotarisë në internet, procesi i tërheqjes mund të ndryshojë. Disa sajte shpërndajnë fonde në llogarinë kryesore eco, ndërsa të tjera në ecoPayz Mastercard.

  Për ta bërë këtë, lojtari fillimisht hyn në llogarinë e tij të lotarisë. Nga një menu rënëse, ata zgjedhin ecoPayz si metodën e pagesës. Së fundi, ata duhet të fusin shumën e kërkuar dhe më pas të vazhdojnë me konfirmimin. Ekziston një tarifë e vogël e lidhur me pagesat e ecoPayz, edhe pse e papërfillshme, dhe mund të ndryshojë nga një vend lotarie në tjetrin.

  Cili është kufiri ditor i tërheqjes?

  Tërheqja maksimale ditore në nivelin e argjendit është 750 EUR ndërsa shuma më e lartë që mund të tërhiqet në një transaksion të vetëm është 250 EUR. Për nivelin e arit, platinit dhe VIP-së, kufiri ditor i tërheqjes shkon deri në 1500 EUR dhe një transaksion i vetëm mund të përfshijë deri në 500 EUR. Numri më i madh i tërheqjeve nga ATM që një klient mund të bëjë çdo ditë është 10 herë për të gjitha statuset e llogarisë.

  Cilat janë kohët e përpunimit?

  Procesi i tërheqjes është zakonisht i shpejtë, me disa site llotarie që zgjasin më pak se një ditë, ndërsa të tjerat mund të zgjasin deri në 3 ditë.

  A mund të tërhiqet dikush përmes telefonit celular?

  Po. Është e mundur të tërhiqni para duke përdorur një telefon celular falë komoditetit të aplikacionit ecoPayz. Klientët mund të vizitojnë gjithashtu faqen e internetit ecoPayz për të transferuar fondet e tyre në llogari të tjera bankare.

  Si të bëni një tërheqje me EcoPayz
  Siguria dhe siguria në EcoPayz

  Siguria dhe siguria në EcoPayz

  Lojtarët e sotëm të lotos janë të ekspozuar ndaj akteve keqdashëse të mashtruesve ose mashtruesve që veprojnë në ueb. Faktori i sigurisë duhet të hyjë në lojë veçanërisht kur përfshihen transaksionet e lotarisë online. Për të mos rënë në gracka, entuziastët e lotos duhet të kontrollojnë nëse mënyra e tyre e preferuar e pagesës është miratuar nga Autoriteti i Sjelljes Financiare të MB.

  Transfertat e parave duke përdorur ecoPayz janë shumë të sigurta dhe mbulojnë të gjitha boshllëqet e sigurisë që mashtruesit mund të komprometojnë. Fokusi i kompanisë është në sigurimin e konfidencialitetit dhe sigurisë së informacionit të ndjeshëm të klientit të tyre. Serverët e tyre ekzekutojnë çdo transaksion sipas marrëveshjeve me Autoritetin e Sjelljes Financiare për të penguar aktivitetet e mashtrimit dhe pastrimit të parave.

  EcoPayz përdor 3D Secure (3DS) në kartat eko, duke mundësuar transparencë dhe siguri kur lëvizni para drejt dhe nga tregtarët në internet dhe llogari të tjera. Mbrojtje shtesë sigurohet nga verifikimi me dy hapa për të siguruar që vetëm pronari i autorizuar mund të hyjë në llogari.

  Me verifikimin me dy hapa, një klient merr një SMS ose kod në numrin e tij të telefonit dhe fut fjalëkalimin për të verifikuar identitetin e tij. Një procedurë e tillë është e domosdoshme sa herë që përdoruesit hyjnë në llogaritë e tyre. Klienti ose do të marrë një kod unik nga Google Authenticator ose do të dërgohet drejtpërdrejt në telefon.

  Siguria dhe siguria në EcoPayz
  Opsionet e mbështetjes së klientit të EcoPayz për llotaritë

  Opsionet e mbështetjes së klientit të EcoPayz për llotaritë

  Klientët kanë disa mënyra për të kontaktuar shpejt me mbështetjen e ecoPayz kur përballen me vështirësi. Faqja kryesore e ecoPayz ka një formular kontakti, një veçori të bisedës live dhe një adresë emaili. Klientët inkurajohen të japin ID-në e llogarisë së tyre nëse duan të marrin pjesë përmes emailit ose formularit të kontaktit.

  Kur përdorni këto dy kanale, një përgjigje pritet brenda 1-2 ditëve. Funksioni i bisedës live ecoPayz është mënyra më e thjeshtë dhe më e shpejtë për të kontaktuar me agjentët në internet. Një përfaqësues mbështetës zakonisht arrihet përmes bisedës live brenda disa minutave dhe është i aksesueshëm 24/7.

  Faqja FAQ është e disponueshme për ndihmë për përdoruesit që janë të bllokuar dhe duan të marrin përgjigje të shpejta për pyetjet e përgjithshme. Klientët këshillohen të përdorin funksionin e bisedës së drejtpërdrejtë ose emailin nëse hasin probleme me hyrjen në llogaritë e tyre ose shqetësime për sigurinë e llogarisë.

  Nëse ecoPayz MasterCard humbet ose vidhet, rekomandohet ta trajtoni problemin nëpërmjet llogarisë virtuale ecoPayz. Kjo bëhet duke zgjedhur "ecoCard" nga menyja në të majtë dhe duke klikuar "Cancel Card". Informacioni i kontaktit ecoPayz është si më poshtë:

  • Email: Customersupport@ecopayz.com
  • Numri i telefonit: telefononi 08718981012
  • Për një bisedë të drejtpërdrejtë, duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj
  Opsionet e mbështetjes së klientit të EcoPayz për llotaritë