LottoGo Rishikoni

Age Limit
LottoGo
I besuarI besuarCheckmark
VerifikuarVerifikuarCheckmark
SigurtSigurtCheckmark
LottoGo
Deposit methodsMasterCardVisa
Metodat e depozitimit
MasterCardVisa
Total score8.1
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

WebsiteWebsite:  LottoGo
Year foundedYear founded: 2018
BonusetBonuset (2)
Baste falas
Bonus të mirëpritur
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Kineze
Polake
Ruse
Suedeze
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LotariaLotaria (13)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (3)
Debit Card
MasterCardVisa
MonedhatMonedhat (3)
Euro
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
SoftwareSoftware (2)
Microgaming
Pragmatic Play

LottoGo

Bastet e lotarisë kanë dëshmuar një rritje të konsiderueshme të popullaritetit vitet e fundit, me LottoGo që është një nga ofruesit më të njohur të lotarisë. Më parë njihej si "Klubi i Lotarisë Botërore", por u riemërua në emrin e tij aktual në 2018. Sot (që nga viti 2022), lotaria është në pronësi dhe menaxhohet nga Annexio Limited, një korporatë e lojërave të fatit në internet me bazë në Isle of Man.

LottoGo është një ofrues llotarie i rregulluar dhe i licencuar nga autoritete të shumta, duke përfshirë Komisionin e Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar (numri i llogarisë 51692), të ardhurat irlandeze dhe Komisionin e lojërave të fatit në Jersey.

Ofruesi krenohet me mbi një milion anëtarë në mbarë botën dhe ka selinë në Ishullin e Manit, me zyra të tjera në Australi, Londër dhe Jersey. Me lotarinë LottoGo, anëtarët kanë akses në çdo lojë që duan të luajnë, qofshin letra me gërvishtje apo lojëra të tjera.

Për të mbajtur licencën e saj, LottoGo, si të gjithë ofruesit e tjerë të mëdhenj të lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar, i përmbahet rregulloreve më të rrepta rregullatore. Për shembull, ofruesi është i përkushtuar për t'u ofruar lojtarëve një përvojë argëtuese dhe të sigurt lojrash dhe u paguan çmime në para fituesve pa vonesa të panevojshme. Vlen të theksohet se LottoGo, si ofrues i lotarisë, nuk është në asnjë mënyrë e lidhur me ndonjë organizatë zyrtare lotarie.

Lotaritë e disponueshme në LottoGo

Lotaria është oferta kryesore e LottoGo, kjo është arsyeja pse shumica e individëve regjistrohen në sajt. Kur luani në këtë faqe llotarie në internet, lojtarët mund të presin ofertat e mëposhtme:

Lojëra Lotarie me një lojë

LottoGo, si të gjitha faqet e tjera të lotarisë në internet, u lejon lojtarëve të bastojnë në linja të vetme në llotaritë e tyre të preferuara ndërkombëtare. Ofruesi ofron një gamë të gjerë jackpot-sh për të bastuar, duke përfshirë 17 lojëra llotarie. Sigurisht, lojëra të mëdha si Euromillions dhe US Powerball janë të disponueshme, por të pranishme janë edhe lojëra pak të njohura si Lotto irlandeze dhe Lotto Finlandeze. Lojërat sezonale si El Gordo, shorti spanjoll i Krishtlindjeve, janë gjithashtu të disponueshme.

Sindikatat

Sindikatat e ofruara nga LottoGo janë një mënyrë me kosto efektive për të luajtur në një grup. LottoGo, si World Lottery Club, ofron sindikata për shumicën e lojërave të saj me një lojë. Dhe ndërsa lojëra të tilla si Australia Lottos të hënën dhe të mërkurën mund të mungojnë ende, biblioteka e sindikatës është ende e pajisur mirë për të kënaqur interesat e lojtarëve të ndryshëm.

Për lojtarët e interesuar në jackpot-et evropiane, është interesante të theksohet se LottoGo ofron paketën Euro Combo, e cila përfshin Eurojackpot-in dhe aksionet e lojës Euromillions. Me vetëm 9,00 £ ose ekuivalentin e saj, mund të blini 10 aksione Euromillions për dy barazime.

Lojëra interaktive

LottoGo ofron 42 karta gërvishtëse virtuale në ofertë. Mekanika e këtyre kartave është e njëjtë me ato të homologëve të tyre tradicionalë. Për të gjetur simbolet që përputhen, duhet të klikoni në qelizën e secilës kartë. Një lojtar mund të fitojë një çmim nëse ata i marrin ndeshjet e tyre siç duhet. Por si janë shpërblimet? Epo, ato mund të jenë diku midis 250 £ dhe 182,500 £ që nga viti 2022.

Madhësia e tenxhere përcaktohet nga loja që dikush zgjedh të luajë. Kartat gërvishtëse me pagesa më të mëdha, natyrisht, kanë shanse pak më të larta. Megjithatë, ka disa surpriza: Karta gërvishtëse Daily Pocket Filler, e cila ka pagesën më të lartë të mundshme prej 182,500 £, ka shanse më të ulëta dhe kushton më pak se kartat gërvishtëse EuroMillions, çmimi më i lartë i të cilave qëndron në 150,000 £ (që nga viti 2022 ).

Pagesat në LottoGo

Anëtarët e LottoGo mund të përdorin karta debiti ose krediti Visa ose MasterCard për të paguar bastet e tyre. Shërbimet e ofruesit janë gjithashtu të disponueshme për lojtarët që përdorin Neteller, PayPal dhe Skrill as mënyrat e pagesës së lotarisë në internet. Nëse një lojtar dëshiron të financojë llogarinë e tij me Apple Pay ose Google Pay, ai mund të përdorë gjithashtu këto metoda. Megjithatë, lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar nuk do të jenë në gjendje të mbushin llogaritë e tyre duke përdorur një kartë krediti. Në vend të kësaj, ata mund të përdorin vetëm një kartë debiti për ta bërë këtë.

Për sa i përket kufijve, nuk ka shumë minimale të depozitave, kështu që lojtarët mund të luajnë vetëm me atë që kanë. Sidoqoftë, depozitat mujore në LottoGo janë të kufizuara në 10,000 £. Nëse dikush dëshiron të ngarkojë më shumë para në llogarinë e tij pasi të arrijë këtë kufi, mund t'i duhet të kontaktojë stafin e ofruesit.

Nga ana tjetër, ekziston një shumë minimale e tërheqjes prej £ 10, megjithëse tërheqjet më pak se kjo shumë mund të merren parasysh rast pas rasti dhe lojtarët mund të ngarkohen me një tarifë transaksioni nëse janë nën kufirin e caktuar. Dhe, mund të duhen tre deri në pesë ditë pune që paratë të shfaqen në llogarinë e tyre bankare.

Regjistrimi

Krahasuar me faqet e tjera të lotarisë në internet, procesi i regjistrimit në LottoGo është i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë. Kjo për shkak se ofruesi e kupton se çfarë do të thotë të kesh një proces të lehtë regjistrimi. Për më tepër, nuk ka kosto regjistrimi, por lojtarët duhet të ngarkojnë llogaritë e tyre në mënyrë që të luajnë. Informacioni i mëposhtëm mund të jetë i nevojshëm për procesin e regjistrimit:

  • Email
  • Emri
  • Data e lindjes
  • Vendndodhja fizike
  • Fjalëkalimi për llogarinë
  • Numër telefoni

Procedura e regjistrimit

Për t'u regjistruar, duhet të vizitoni faqen e internetit të LottoGo dhe të gjeni butonin "Regjistrohu" në këndin e sipërm djathtas. Duke klikuar mbi këtë buton do të hapet një formular regjistrimi. Në faqen e regjistrimit, lojtarët do të duhet të fusin adresën e tyre të emailit, fjalëkalimin dhe informacione të tjera personale si ato të përmendura më sipër.

Pasi të jenë plotësuar të gjitha fushat, lojtari do të duhet të klikojë butonin "Regjistro llogarinë". Ata do të marrin një email që u kërkon të verifikojnë emailin e tyre përpara se të mund të hyjnë në llogarinë e tyre dhe të bëjnë një depozitë.

Pasi dikush të jetë regjistruar, disa mesazhe do të vijnë në kutinë e tyre hyrëse në lidhje me LottoGo dhe ofertat e tyre. Lojtari gjithashtu do të informohet për të ngarkuar disa dokumente për qëllime verifikimi.

Vendet e mbështetura

Siç u aludua më herët, lotaritë ndërkombëtare në internet janë produkti kryesor i LottoGo. Si i tillë, LottoGo gjithashtu u lejon lojtarëve qasje në llotaritë që ndodhen jashtë vendit të tyre, disa prej të cilave kanë jackpot të mëdha. Xhekpotet e Powerball të Shteteve të Bashkuara, për shembull, arrijnë rregullisht qindra miliona dollarë.

LottoGo lotaritë janë të disponueshme në shumë vende në mbarë botën, duke përfshirë Mbretërinë e Bashkuar, Irlandën, Suedinë, Poloninë, Francën, Gjermaninë dhe shumë të tjera. Megjithatë, ka vende në të cilat lotaritë janë të kufizuara, duke përfshirë Shtetet e Bashkuara. Lajmi i mirë për këtë është se termat dhe kushtet e LottoGo nuk e pengojnë askënd të vendosë baste për sa kohë që ata nuk janë të vendosur në një vend të kufizuar në kohën e basteve.

Mbështetje

LottoGo u ofron përdoruesve një sërë opsionesh për të komunikuar me ekipin e tyre. Për shembull, faqja e internetit ka një opsion të bisedës live që lejon lojtarët të flasin me përfaqësuesit e tyre të shërbimit ndaj klientit. Megjithatë, ky opsion nuk është i disponueshëm gjatë gjithë kohës. Lojtarët që duan të kontaktojnë agjentët jashtë orarit të bisedës live mund të përdorin formularin e aksesueshëm nëpërmjet funksionit të bisedës live.

Ata thjesht duhet të japin mesazhin e tyre atje, dhe ekipi do të jetë në kontakt me ta sapo ta marrin atë. Një mënyrë tjetër për të kontaktuar ekipin është përmes përdorimit të emailit. Kushdo që ka pyetje, rekomandime ose ankesa mund të dërgojë email support@lottogo.com. Së fundi, LottoGo përmban një faqe shumë të plotë FAQ ku lojtarët mund të gjejnë shpejt përgjigjet për pyetjet e tyre.

Pse të luani në LottoGo?

Përfitimi i sistemeve të basteve të lotarisë në internet si LottoGo është se lojtarët mund të kenë akses në një gamë shumë më të gjerë llotarish nga e gjithë bota dhe jo vetëm në ato lokale. Shumë pjesëmarrës tërhiqen në llotaritë jashtë shtetit për shkak të çmimeve më të larta, veçanërisht në PowerBall dhe MegaMillions të Amerikës, të cilat shpesh kanë jackpot me vlerë qindra miliona dollarë.

Në krye të këtyre dyve, LottoGo ofron të paktën 15 llotari të tjera ndërkombëtare për të zgjedhur, duke përfshirë El Nio, El Gordo, Lotton Suedeze, Lotton Finlandeze, 6aus49 të Gjermanisë, Lotton Polake, EuroJackpot, SuperEnalotto të Italisë, Lotto në Mbretërinë e Bashkuar dhe EuroMillions.

LottoGo gjithashtu u ofron lojtarëve baste sindikale, të cilat i lejojnë ata të vendosin baste të përbashkëta llotarie me lojtarët e tjerë në mënyrë që të përmirësojnë shanset e tyre jackpot. Ekzistojnë gjithashtu mbi 38 lojëra me letra gërvishtëse në internet.

Arsyet e tjera pse LottoGo është një nga ofruesit më të mirë të lotarisë në internet përfshijnë sa vijon.

Bonuset dhe ofertat speciale

Biletat zyrtare të lotarisë rrallë vijnë me zbritje ose oferta speciale. Përkundrazi, lotaritë LottoGo vijnë me periodikë oferta ekskluzive dhe promovime. Këto oferta u japin lojtarëve mundësi për të fituar me më pak.

Qasje e thjeshtë dhe e shpejtë

Lojtarët e lotarisë LottoGo kanë lojëra në majë të gishtave, qoftë në shtëpi apo në lëvizje, falë aplikacionit LottoGo. Kjo siguron që ata të mos humbasin asgjë, duke përfshirë bonuset, zbritjet, jackpotet, etj.