Extra 5 Lottery Results

Lotaria e Greqisë Extra 5 luhet çdo ditë të javës, dy herë në ditë në orën 15 dhe 19, me orën e Athinës. E themeluar në vitin 2002, është një lojë shumë e pëlqyer në Greqi dhe në mbarë botën.

Është një lojë e thjeshtë që kërkon që lojtarët të zgjedhin pesë numra nga një grup deri në 35. Lotaria shtesë 5 kushton vetëm 0,50 € për një shans për të fituar jackpot-in e vendosur prej 50,000 € për të përputhur të pesë numrat. Lojtarët brenda dhe jashtë Greqisë mund ta luajnë këtë lojë.

Shitja e biletave ndalon një orë e gjysmë para kohës së shortit dhe rezultatet afishohen një orë pas çdo shorti. Lojtarët mund t'i shikojnë rezultatet në faqen zyrtare të OPAP ose në faqen ku është luajtur ndeshja.

Është e nevojshme të pretendoni çmimet brenda tre muajve nga shorti me paraqitjen e biletës. Çmimet mund të kërkohen në dyqanet e OPAP ose në bankat e autorizuara nëse jeni në Greqi; përndryshe, faqja e internetit e lojtarit do të detajojë çdo procedurë pretendimi.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi