Austria Lotto Results

Lotaria Austriake, e njohur gjithashtu si 6/45, është lotaria e preferuar për austriakët dhe lojtarët e tjerë në mbarë botën. Është një loto dyjavore që kushton 1.20 €, ku lojtarët duhet të zgjedhin gjashtë nga 45 numrat për një shans për të fituar një xhekpot minimal prej 1.5 milion €. Biletat mund të blihen nga shitësit e autorizuar nëse janë fizikisht të pranishëm në Austri. Biletat mund të blihen edhe online brenda dhe jashtë Austrisë.

Shortet bëhen dy herë në javë të mërkurën dhe të dielën. Lojtarët mund të kontrollojnë nëse janë fitues duke parë kanalin televiziv austriak ORF 2 teksa hidhet shorti. Rezultatet mund të gjenden gjithashtu në gazetat austriake dhe në faqen e internetit win2day.at.

Lojtarët jashtë Austrisë mund të identifikohen në faqen e internetit ku kanë blerë biletat e tyre dhe të shohin rezultatet e shfaqura. Lojtarët kanë tre vjet të jashtëzakonshëm për të kërkuar një çmim, i cili do të paguhet vetëm si një shumë e përgjithshme, pa asnjë mundësi pagese vjetore.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi