10e Lotto Results

10e lotto (IT) është një llotari e tipit keno që hidhet tre herë në javë në Itali të martën, të enjten dhe të shtunën. Loja ka tre variacione dhe është e disponueshme për shumicën e lojtarëve në Evropë si në linjë ashtu edhe jashtë linje, duke përfshirë aplikacionin My Lotteries.

Në lojën klasike, lojtarët zgjedhin midis një dhe 10 numrave nga një grup prej 90 dhe kushton nga 1 € deri në 200 € sipas numrit të numrave të zgjedhur. 20 numrat e tërheqjes gjenerohen nga dy numrat e parë të tërhequr (20 nga 90) në secilën prej 10 llotarive rajonale.

Për të fituar çmimin 1 milion €, lojtarët duhet të përputhen me numrat 10/10. Jackpot-et mund të rriten deri në 5 milion € me shtimin e Numrit të Artë ose Double Gold. Rezultatet mund të gjenden në internet ose në aplikacion menjëherë pas shortit. Lojtarët kanë 60 ditë për të kërkuar çdo çmim.

Në varësi të vendit ku është blerë bileta, çmimet mund të kërkohen drejtpërdrejt nga shitësit me pakicë, një degë e Banco Intesa Sanpaolo ose nga Zyra Qendrore e Lottomatica.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi