Lotto 1 Results

Lotto 1 është një lojë lotarie në Suedi dhe luhet në nivel kombëtar. Shortet e shortit zhvillohen dy herë në javë. Shorti i parë zhvillohet çdo të mërkurë në orën 18.20 dhe i dyti çdo të shtunë në orën 20.00. Çdo short ka dy shorte: Lotto 1 dhe Lotto 2. Lojtarët mund të zgjedhin të hyjnë vetëm në Lotto 1, ose për një tarifë të vogël shtesë, ata mund të hyjnë në Lotto 2.

Lojtarët zgjedhin shtatë numra midis një dhe 35, por ata mund të zgjedhin deri në 12 për të rritur shanset për të fituar një çmim. Çmimet e lotarisë nuk i nënshtrohen taksave në Suedi, por ata që janë rezidentë në vende të tjera mund të luajnë dhe mund të kenë nevojë të paguajnë tatimin në vendin e tyre.

Detajet e shortit mund të shihen në TV dhe publikohen në internet kur të jetë hedhur shorti. Çmimet e vogla mund të kërkohen ose online ose nëpërmjet një shitësi me pakicë, ndërsa çmimet më të mëdha duhet të kërkohen nga operatori.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi