Rezultati OZ Lotto

Oz Lotto është një llotari e gjerë kombëtare në Australi. Ai administrohet nga Lotterywest në Australinë Perëndimore dhe Tatts Group në pjesën tjetër të vendit. Kjo llotari e njohur ka ekzistuar që nga viti 1994. Lotaria është rritur si në numrin e lojtarëve ashtu edhe në madhësinë e jackpot-eve me kalimin e kohës. Biletat shiten me një çmim miqësor 1,10 dollarë plus komisionin e agjentit.

Lotaria kërkon që lojtarët të tërheqin nëntë numra nga një tenxhere me 45. Xhekpoti (divizioni i parë) fitohet duke përputhur shtatë numra nga shorti. Çmimet plotësuese fitohen kur dikush ka numra që përputhen që nuk mjaftojnë për të fituar xhekpotin plus numrat shtesë (dy të mbeturit nga nëntë zgjedhjet).

Shorti i Oz Lotto bëhet çdo të martë saktësisht në orën 20:30 AEST. Fituesit e Jackpot-it ndajnë çmimin, i cili fillon me 2 milionë dollarë dhe mund të rritet në mbi 50 milionë dollarë.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi