Rezultatet Mega Sena

Megasena është një loto me bazë braziliane që u lejon lojtarëve të zgjedhin 60 numra. Fituesit me të gjashtë numrat marrin xhekpotin. Për më tepër, një fitore me pesë numra quhet "Quina", dhe një fitore me katër numra është "Quadra". Megasena hidhet dy herë në javë të mërkurën dhe të shtunën. Është një loto popullore e njohur mirë për shanset më të larta dhe biletat me kosto të ulët.

Rezultatet përcaktohen nga një tërheqje e rastësishme e topave nga dy kafaze rrotulluese. Një numër dyshifror krijohet duke zgjedhur një top nga çdo kafaz me synimin për të bërë një numër nga 01 në 60. Kafazi i parë ka topa nga 0 në pesë për numrin e parë, dhe topat e tjerë variojnë nga 0 në nëntë për shifra e dytë. Nëse numri është 00, ai do të zëvendësohet me numrin 60. Kur të jenë tërhequr gjashtë numra me dy shifra, fundi i shortit përfundon.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi