Loto 6/49 Rezultati

Lotto 6/49 është lotaria kryesore moderne e Kanadasë. Ajo u prezantua në vitin 1982 nga Korporata Ndërprovinciale e Lotarisë, organi që e administron atë deri më sot. Ishte lotaria e parë kanadeze që lejoi gjahtarët e fatit të zgjidhnin numrat për veten e tyre. Modeli u adoptua më vonë nga të gjitha llotaritë e tjera kombëtare.

Shorti i Lotto 6/49 bëhet çdo të mërkurë dhe të shtunë. Një gjenerues numrash të rastësishëm përdoret për të zgjedhur numrat fitues. Lojtarët që kanë zgjedhur gjashtë numra nga një tenxhere me 49 i krahasojnë biletat e tyre me numrat fitues të shortit për të përcaktuar nëse e kanë fituar xhekpotin.

Xhekpoti minimal për Lotto 6/49 është 3 milionë dollarë. Edhe pse kjo është më e ulët se ajo që ofrojnë disa jackpot në SHBA, lotaria është ende e njohur përtej kufijve kanadezë. Kjo është për shkak se lojtarët mund të blejnë bileta në internet nga çdo vend. Për më tepër, autoritetet kanadeze nuk kanë tarifa kufizuese për lojtarët që fitojnë jackpot-in nga jashtë Kanadasë.

Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

TheLotter

al Country FlagCheckmark
BonusKartela gërvishtëse mujore!
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
  • Zbritje për klubin VIP
  • Shumëgjuhëshe
  • Lotaria e disponueshme në mbarë botën
Show less...
Shfaq më shumë
  • Zbritje për klubin VIP
  • Shumëgjuhëshe
  • Lotaria e disponueshme në mbarë botën

TheLotter, numri i licencës: MGA/CRP/402/2017, është në pronësi dhe operohet nga Lotto Direct Limited, numri i regjistrimit: C77583. Kjo kompani është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Kjo do të thotë që qeveria e Maltës mban një sy vigjilent mbi TheLotter për t'u siguruar që të gjitha operacionet e saj janë të ligjshme dhe të paligjshme. Themeluar në vitin 2002, TheLotter është një shërbim i pavarur për blerjen e biletave, me mbi 20 zyra ndërkombëtare.

Bonus50 rrotullime falas me depozitë
Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

    AgentLotto, numri i kompanisë 157283, është një shërbim kumari i licencuar ndërkombëtarisht. Platforma u lejon lojtarëve të blejnë bileta për llotaritë shtetërore në vende të ndryshme. AgentLotto është një markë Agento NV, e regjistruar zyrtarisht në Abraham de Veerstraat 9, Curacao. Si pronar i AgentLotto-s, Agento NV, operon sipas një licence të lëshuar nga Qeveria e Curacao-s, me numrin e nënlicencës GLH-OCCHKTW0705252017. Licenca e ka lejuar Agento NV të kryejë çdo aktivitet në lidhje me shortet e lotarisë për dhjetë vjet që kur AgentLotto filloi online.