Rezultati SuperEnalotto

E njohur zakonisht si Lotto Italiane, SuperEnaLotto është një nga lotaritë më të mëdha në botë. Ka jackpote masive dhe është ndër llotaritë me shanset më të ulëta. Ai është tërhequr çdo të martë, të enjte dhe të shtunë në orën 20:00 në Itali që nga dhjetori 1997.

Shorti zgjedh gjashtë numra fitues nga një tenxhere me 90. Lojtarët me të gjashtë numrat fitojnë xhekpotin. Ekziston gjithashtu një kategorizim i pesë kombinimeve që mund t'i fitojnë lojtarët çmimet e vendit të dytë. Ata që kanë një numër të tërhequr si 'numër i gëzuar' marrin çmime më të mëdha për vendin e dytë. Këto shtesa e bëjnë SuperEnaLotto shumë të njohur në mbarë botën.

Lotaria mori përsipër nga EnaLotto në 1997. E para kishte ekzistuar në vend që nga vitet 1950. Ai pagoi xhekpotin më të madh prej 248 milionë dollarësh në vitin 2010, i cili shkoi në 70 fitues. Lotoja ka paguar gjithashtu 233.8 milionë dollarë në vitin 2019. Një çmim i parë me një biletë prej 205 milionë dollarësh është paguar në vitin 2009.

Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

TheLotter

al Country FlagCheckmark
BonusKartela gërvishtëse mujore!
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
  • Zbritje për klubin VIP
  • Shumëgjuhëshe
  • Lotaria e disponueshme në mbarë botën
Show less...
Shfaq më shumë
  • Zbritje për klubin VIP
  • Shumëgjuhëshe
  • Lotaria e disponueshme në mbarë botën

TheLotter, numri i licencës: MGA/CRP/402/2017, është në pronësi dhe operohet nga Lotto Direct Limited, numri i regjistrimit: C77583. Kjo kompani është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Kjo do të thotë që qeveria e Maltës mban një sy vigjilent mbi TheLotter për t'u siguruar që të gjitha operacionet e saj janë të ligjshme dhe të paligjshme. Themeluar në vitin 2002, TheLotter është një shërbim i pavarur për blerjen e biletave, me mbi 20 zyra ndërkombëtare.

Bonus50 rrotullime falas me depozitë
Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

    AgentLotto, numri i kompanisë 157283, është një shërbim kumari i licencuar ndërkombëtarisht. Platforma u lejon lojtarëve të blejnë bileta për llotaritë shtetërore në vende të ndryshme. AgentLotto është një markë Agento NV, e regjistruar zyrtarisht në Abraham de Veerstraat 9, Curacao. Si pronar i AgentLotto-s, Agento NV, operon sipas një licence të lëshuar nga Qeveria e Curacao-s, me numrin e nënlicencës GLH-OCCHKTW0705252017. Licenca e ka lejuar Agento NV të kryejë çdo aktivitet në lidhje me shortet e lotarisë për dhjetë vjet që kur AgentLotto filloi online.