Rezultatet Mega Millions

Mega Millions është një nga llotaritë më të mëdha dhe më të njohura të Amerikës. Ofrohet në 45 shtete të SHBA-së dhe gjithashtu në Ishujt e Virgjër të SHBA-së dhe Distriktin e Kolumbisë. Lotaria, e administruar nga një konsorcium 12 lotarish, reklamon një çmim të parë minimal prej 40 milionë dollarësh, i cili paguhet në 30 instrumente vjetore që rriten 5% çdo vit. Kjo nuk zbatohet nëse opsioni i parave zgjidhet nga fituesi.

Shorti për shortin bëhet çdo të martë dhe të premte në orën 23:00 me orën Lindore, edhe në ditë festash. Kjo ndodh në studiot e WSB-TV në Atlanta, Georgia. Numrat fitues shpallen nga mikpritësit Carol Blackmon, John Crow dhe Sabrina Cupit. Miliona lojtarë dhe fansa të lotarisë akordohen për të dëshmuar shpalljen e milionerit më të ri të Amerikës. Xhekpoti rritet gjatë çdo shorti kur nuk fitohet.

Mega Millions njihej më parë si The Big Game. Ajo u riemërua në The Big Game Mega Millions në 1996 përpara se të hiqte pjesën e parë për emrin e saj aktual.

Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

TheLotter

al Country FlagCheckmark
BonusKartela gërvishtëse mujore!
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
  • Zbritje për klubin VIP
  • Shumëgjuhëshe
  • Lotaria e disponueshme në mbarë botën
Show less...
Shfaq më shumë
  • Zbritje për klubin VIP
  • Shumëgjuhëshe
  • Lotaria e disponueshme në mbarë botën

TheLotter, numri i licencës: MGA/CRP/402/2017, është në pronësi dhe operohet nga Lotto Direct Limited, numri i regjistrimit: C77583. Kjo kompani është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Kjo do të thotë që qeveria e Maltës mban një sy vigjilent mbi TheLotter për t'u siguruar që të gjitha operacionet e saj janë të ligjshme dhe të paligjshme. Themeluar në vitin 2002, TheLotter është një shërbim i pavarur për blerjen e biletave, me mbi 20 zyra ndërkombëtare.

Bonus50 rrotullime falas me depozitë
Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

    AgentLotto, numri i kompanisë 157283, është një shërbim kumari i licencuar ndërkombëtarisht. Platforma u lejon lojtarëve të blejnë bileta për llotaritë shtetërore në vende të ndryshme. AgentLotto është një markë Agento NV, e regjistruar zyrtarisht në Abraham de Veerstraat 9, Curacao. Si pronar i AgentLotto-s, Agento NV, operon sipas një licence të lëshuar nga Qeveria e Curacao-s, me numrin e nënlicencës GLH-OCCHKTW0705252017. Licenca e ka lejuar Agento NV të kryejë çdo aktivitet në lidhje me shortet e lotarisë për dhjetë vjet që kur AgentLotto filloi online.