Rezultatet EuroJackpot

Ky është një xhekpot i një grupi prej 18 shtetesh që luhet përtej kufijve të të gjithë këtyre vendeve. Ai u prezantua në vitin 2012 dhe vazhdon të tërheqë interes nga gjithnjë e më shumë vende në Evropë. Për të fituar këtë llotari, lojtarët duhet të zgjedhin pesë zgjedhje të sakta nga një tenxhere me 50 dhe dy numra shtesë nga një tenxhere tjetër.

Numrat fitues përcaktohen në Gjermani dhe Danimarkë. Ata shpallen me shortin e kryer në Helsinki të Finlandës çdo të premte në orën 21:00.

Përveç xhekpotit, ka 12 nivele të tjera në të cilat lojtarët mund të fitojnë çmime. Kjo e bën xhekpotin shumë të popullarizuar edhe nëse nuk arrin nivelet e çmimit të parë të Euromillions dhe MegaMillions. Lotaria gjithashtu ka shanse më të mira për të fituar sesa xhekpotet e tjera të zakonshme. Është vendosur në mënyrë që të fitohet më shpesh në vend që të rritet një çmim i parë në numra astronomikë me përmbysje.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi