Rezultatet e EuroMillions

EuroMillions është një llotari transnacionale që bashkon lojtarë nga dhjetë vende evropiane. Ai u lançua më 7 shkurt 2004. Franca, Spanja dhe Britania e Madhe morën pjesë në shortin e parë gjashtë ditë më vonë. Pjesa tjetër e anëtarëve iu bashkuan shortit që u zhvillua në tetor të po këtij viti.

Qëllimi i lotarisë është që të përputhen pesë numra nga një grup në 50 dhe dy numra 'yll me fat' nga një tenxhere tjetër me 12. Shortet e shortit zhvillohen çdo të martë dhe të premte në orën 20:45 CET. Rezultatet publikohen pas përfundimit të shortit në faqet e internetit të pavarura dhe të lidhura.

Ka kushte shtesë të lojës që ndryshojnë nga vendi në vend. Këto mund të ndikojnë në çmimin e biletës dhe në mënyrën se si përpunohen fitimet. Të gjitha fitimet, për shembull, janë pa taksa, përveç në Zvicër, Spanjë dhe Portugali. Çmimi fiks i biletës mund të ndryshojë gjithashtu në varësi të monedhës së vendit të banimit të lojtarit.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi