Keno Results

Keno është një lojë e përditshme me dy barazime që ndodhin mesditë dhe mbrëmje, çdo ditë të javës. Mund të luhet vetëm nëse lojtari është në Francë. Lojtarët zgjedhin midis dy dhe 10 numrave nga 70. Shumat e basteve variojnë nga 1 € në 10 € dhe një shumëzues mund të zgjidhet nëse dëshironi. Lojtarët mund t'i blejnë biletat e tyre në shitësit e lotove, në faqen zyrtare të internetit ose nëpërmjet një aplikacioni celular.

Në short do të zgjidhen 20 topa nga 70 numra. Megjithëse lojtarët mund të bastojnë në çdo sasi numrash midis dy dhe 10, vetëm 10/10 ose 9/9 shifrat e sakta do të fitojnë jackpot-et. Këto jackpot mund të paguhen si shuma të përgjithshme ose si anuitete.

Çmimet duhet të pretendohen brenda 60 ditëve nga shorti. Shorti mund të shihet drejtpërdrejt në YouTube, ose rezultatet mund të kontrollohen në faqen zyrtare, Francaise des Jeux.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi