6D Lotto Results

Lotto 6D drejtohet nga Zyra e Lotarisë së Bamirësisë në Filipine. Shortet zhvillohen çdo të martë, të enjte dhe të shtunë në orën 21:00. Konsiderohet si një nga lojërat më të thjeshta të lotarisë. Lojtari zgjedh gjashtë shifra nga zero në nëntë.

Çmimi kryesor ndahet midis numrit total të fituesve, kështu që sa më pak fitues të ketë, aq më i lartë është çmimi për person. Çmimet nuk janë tepër të mëdha në këtë llotari, por mjaft të konsiderueshme për të bërë një ndryshim te fituesi.

Shorti për shortin shfaqet drejtpërdrejt në TV dhe transmetohet drejtpërdrejt në faqet e rrjeteve sociale. Herë pas here dita e shortit mund të ndryshohet nëse ka një festë të rëndësishme kombëtare. Disa faqe interneti do të mbajnë gjithashtu rezultatet. Për të bërë një pretendim për një nga çmimet më të mëdha, do t'ju duhet të vendosni emrin dhe nënshkrimin tuaj në pjesën e pasme të biletës dhe të keni dy formularë ID.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi