Bingo 5 Results

Japonia ka disa lojëra llotarie; më popullorja është Bingo 5. Shorti për këtë bëhet vetëm një herë në javë, të mërkurën në orën 20.00. Lojtari zgjedh një grup numrash nga një gamë më e gjerë, si për shumicën e llotarive në mbarë botën.

Biletat janë në shitje deri në një kohë të shkurtër përpara se të bëhet shorti, më pas shitjet rifillojnë pasi të përfundojë shorti. Këto mund të blihen nëpërmjet shitësve me pakicë dhe në internet.

Rezultatet mund të shihen në televizion, por ato publikohen edhe online menjëherë pasi të jetë verifikuar shorti. Një lojtar që beson se ka fituar një çmim mund ta kontrollojë biletën e tij në shitësin me pakicë nëse e ka blerë personalisht, por nëse e ka blerë atë në internet, atëherë kontrolli është automatik.

Çmimet më të vogla paguhen nëpërmjet shitësit me pakicë ose drejtpërdrejt në internet, por duhet bërë një kërkesë për një çmim më të madh.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi