Rezultatet Powerball

Kjo është një nga lotaritë më të dashura të Amerikës, e disponueshme në 45 shtete. Ajo luhet gjithashtu në Distriktin e Kolumbisë, Ishujt e Virgjër të SHBA dhe Porto Riko. Ajo drejtohet nga organi jofitimprurës Shoqata e Lotarisë Shumë-Shtetërore. Shorti filloi në vitin 1992. Në atë kohë, shortet bëheshin dy herë në javë.

Një ditë e tretë u shtua në gusht 2021 për të sjellë ditët e shortit të hënën, të mërkurën dhe të shtunën, të gjitha të kryera në orën 23:00 me kohën Lindore. Ato ndodhin në Universal Studios, Orlando, të organizuar nga Michelle Liles, Laura Johnson dhe Sam Arlen. Carol dhe Company auditojnë shortet.

Lojtarët fitojnë duke marrë pesë zgjedhje të sakta nga një tenxhere me 69 topa të bardhë plus një 'Powerball' nga një thes me 26. Fitimi minimal i reklamuar për Powerball është 20 milionë dollarë që paguhet në 30 këste. Megjithatë, një lojtar mund të zgjedhë një pagesë të një shume të madhe. Xhekpoti prej 1.586 miliardë dollarësh i Powerball në 2016 ishte më i madhi në historinë e lotarisë. Ajo u nda në tre bileta.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi