Rezultati El Gordo

Ky mund të mos jetë emri fillestar që përmendet kur pyetet për llotaritë e mëdha, por do të jetë i pari që dikush në Spanjë mendon. Kjo është lotaria më e madhe në botë për sa i përket çmimit total të paguar. El Gordo do të thotë 'i dhjami'. Kjo filloi si një pseudonim për çmimin e parë (më të madh), por më vonë u bë një referencë për të gjithë lotarinë.

E njohur edhe si Lotaria e Krishtlindjeve, shorti bëhet çdo 22 dhjetor. Në vitin 2021, shorti do të hidhet në Teatro Real de Madrid. Transmetohet drejtpërdrejt në orën 09:00 CET. El Gordo është një short i veçantë i Lotteria National javore që synon të sjellë gëzim të Krishtlindjeve për lojtarët në vend. Ajo drejtohet nga Loterías y Apuestas del Estado.

Ka 4 milionë dollarë për fituesin, 1,25 milionë dollarë për biletën e dytë, 500,000 dollarë për të tretën, 200,000 dollarë për secilën nga dy biletat e vendit të katërt dhe 60,000 dollarë për secilën nga tetë biletat e vendit të pestë.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi